Zasoutěžte si o dobrodružství rozmazleného prince

princ-mamanek-perex
Princ Ludvík Otomar Karel XII. by měl jednou usednout na trůn, a i když se on sám na kralování těší, zdá se, že je v celém království jediný. Ostatní se toho spíš bojí, protože princ je tak trochu mamánek a potřeboval by se otrkat. A to se také stane.

Ze strašpytla moudrým panovníkem

princ-mamanek-ukazka-1Těší se, až se stane králem, jenže ostatní se toho dne obávají.

Rozmazlený princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený „Vznešený“ nikdy neopustil království, ženit se nechce, meč držel pouze dřevěný, a navíc se bojí úplně všeho. V den svých osmatřicátých narozenin proto dostane za vyučenou…

Druhý den ráno se probudí v obyčejných vesnických šatech uprostřed hlubokého lesa, kde začne jeho nečekané dobrodružství. Dospěje konečně v muže a moudrého panovníka?

 

Princ Mamánek

Autor: Jan Budař

Vydalo: nakladatelství XYZ
Ilustrace: Jan Budař
Počet stran: 144
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 11/2017
ISBN: 978-80-7505-830-0

Přečtěte si více o knize Princ Mamánek, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství XYZ patřící pod společnost Albatros Media. Navíc si můžete stáhnout také ukázku.

XYZ_Albatros-Media

Nakladatelství XYZ působí na českém trhu od roku 2004 a od té doby představuje čtenářům na 150 titulů nejrůznějších žánrů ročně. Vydává českou i zahraniční beletrii, autobiografie, autorizované životopisy, literaturu faktu, historické publikace, encyklopedie i na knihy pro děti a mladé čtenáře.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

princ-mamanek-ukazka-2„Taky by měl náš syn konečně trochu poznat svět,“ pokračoval král a dobře věděl, že píchá do vosího hnízda. Ludvík se na otce vztekle podíval, královna se napila červeného vína a zašvitořila:
„Kam by jezdil, všechno má tady.“
Veličenstva chvíli tiše přežvykovala, sluhové se tvářili neviditelně, svíčky na dortu nervózně pomrkávaly.
„Myslím, že jsme ho trochu rozmazlili, nemáš ten pocit, drahá?“ řekl král jakoby nic. Princ velmi pomalu odložil příbor, oťupkal si rty bělostným ubrouskem a vysokým pronikavým hláskem promluvil.
„Otče, pokud jsi něco zanedbal ve výchově, tak už se to laskavě nesnaž nijak dohánět, buď tak hodný, ano? Chceme se s maminkou v klidu najíst.“
Královna se na Ludvíka usmála a pohladila ho tentokrát po dlani. (str. 10)

 

Vyhrajte knihu Princ Mamánek

Rozmazlený princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený „Vznešený“ je jediným synem krále Radomila Josefa Vznešeného, a proto by po něm měl jednoho dne převzít vládu nad královstvím. Jenže kvůli jeho bázlivosti se to zdá nemožné. Král Radomil totiž neměl na syna přes samé vladařské povinnosti čas a z Ludvíka se tak pomalu stával ukňouraný a nafoukaný mamánek, který se bojí komárů, tmy, větru a kdoví čeho ještě a nikdy neopustil brány zámku. V den jeho osmatřicátých narozenin proto dostane za vyučenou. Co všechno ho na jeho dobrodružné cestě k dospělosti a nebojácnosti potká, to si přečtěte v originální pohádce herce, režiséra a hudebníka Jana Budaře, kterou dokonce i sám ilustroval.

Ve spolupráci s nakladatelstvím XYZ patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Princ Mamánek vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Princ Mamánek
probíhá od 31. října do 13. listopadu 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 dětské knihy Princ Mamánek

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePrinc Mamánek

Budař, Jan

XYZ, 2017

Napsat komentář