Získejte pohled do zákulisí Silicon Valley

blazinec-v-silicon-valley-perex
Vydejte se do kalifornského údolí, které se stalo jakýmsi synonymem úspěchu, moci a peněz. Právě zde totiž začínala se svým podnikatelským životem zvučná jména jako Apple, eBay nebo Google. Nahlédněte do světa firem, které přetvářejí náš každodenní život.

Bujaré večírky i drsná hra o moc

Dlouho utajovaný rukopis bývalého poradce Twitteru, produktového manažera Facebooku a zakladatele vlastního startupu je na světě!

Zajímá vás, co se doopravdy děje v Silicon Valley, kalifornském údolí plném mladých lidí z celého světa s touhami zlatokopů? Kniha otevřeně popisuje divoké zábavy, obchodní tajemství a hru o moc vizionářů, mrzoutů, sociopatů, oportunistů, náhodných turistů i nelítostných vydělávačů peněz, kteří náš svět převracejí naruby. Nahlédněte do světa moderních digitálních firem a technologií. Do světa, kde se dějí věci, které jsou na hraně nebo už za hranou všeho a přitom tyhle společnosti a jejich nápady přetvářejí náš každodenní život.

 

Blázinec v Silicon Valley

Rychlá auta, luxusní jachty, divoké večírky a… naše budoucnost

Autor: Antonio García Martinéz

Vydalo: nakladatelství BizBooks
Překlad: Vladimír Fuksa
Počet stran: 432
Vazba: brožovaná
Vydáno: 3/2017
ISBN: 978-80-265-0581-5

Přečtěte si více o knize Blázinec v Silicon Valley, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství BizBooks patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si stáhnout ukázku a prohlédnout si obsah.

BizBooks_Albatros-Media

Nakladatelství BizBooks publikuje knihy, které se zabývají aktuálními tématy a novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a ekonomie. Knihy s touto tematikou začalo nakladatelství vydávat v druhé polovině devadesátých let pod hlavičkou bývalého Computer Pressu, samotná značka BizBooks vznikla v roce 2012.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Situace byla taková:
Chris Sacca jim ve své nekonečné moudrosti řekl, že máme rozjeté další nabídky, což byla nestoudná lež. Kdyby nám Twitter předložil smlouvu o smlouvě budoucí, téměř určitě bychom vyčarovali jinou nabídku. Takže to vlastně nebyla úplná lež, spíše jen pravda, která se ještě nenarodila a která – aby se stala pravdou – potřebovala důvěřivého recipienta. „Předstírej, dokud to nemáš doopravdy,“ tak zní často opakované rčení ze Silicon Valley.
Ve Twitteru si proto mysleli, že jim hoří koudel u zadku a že musí předložit smlouvu. Přečetl jsem jim sdělení (inspirované přezíravým e-mailem o potenciálních akvizicích, který mi poslal PG), kde se psalo, že nejsme ochotni podstoupit akviziční kolonoskopii, pokud nebudou podmínky od počátku lákavé. A po našem pěkném (až příliš teplém) setkání s Adamem Bainem minulou středu jsem si řekl, že chci smlouvu o smlouvě budoucí vidět raději dřív než později. Jess mi ji dokonce slíbila už na minulý pátek. (str. 180)

 

Vyhrajte knihu Blázinec v Silicon Valley

Silicon Valley je světovým centrem počítačového a technologického průmyslu, kam se stahují mladí lidé s vidinou úspěchu a peněz, a kde sídlí firmy zvučných jmen, s nimiž se běžně setkáváme v každodenním životě. Patří mezi ně mimo jiné Apple, Facebook, Google, Sony, Twitter a další. Co dalšího se v tomto kalifornském údolí odehrává kromě toho, že tu proudí miliony dolarů? Nahlédněte do světa rychlých aut, luxusních jachet a divokých večírků, kde se dějí věci, které jsou na hraně nebo dokonce už za hranou všeho, o čemž vás přesvědčí kniha bývalého poradce Twitteru a produktového manažera Facebooku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím BizBooks patřícím pod společnost Albatros Media vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Blázinec v Silicon Valley vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Blázinec v Silicon Valley
probíhá od 29. března do 11. dubna 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Blázinec v Silicon Valley

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeBlázinec v Silicon Valley
Rychlá auta, luxusní jachty, divoké večírky a… naše budoucnost

Martinéz, Antonio García

BizBooks, 2017

Získejte pohled do zákulisí Silicon Valley - DISKUZE

Počet reakcí: 5
 1. jacline napsal:

  Dobrý večer,
  včera dorazila výhra v soutěži – Doktor Who: Generace velkého třesku, děkuji.

 2. tetina napsal:

  Dobrý den, kniha dnes v pořádku dorazila. Děkuji.

 3. tetina napsal:

  Děkuji, nějak jsem tu odpověď přehlédla:(

 4. tetina napsal:

  Dobrý den, taky mně ještě nepřišla tato kniha…..

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Platí totéž, co napsal kolega Glozar jako odpověď nicku Hojaro:
   „Dobrý den, přehled výherců v soutěžích s nakladatelstvími spadajícími pod Albatros media je odesílán vždy souhrnně jednou za měsíc. Poslední souhrn (v němž jsou i výherci soutěže o knihu Stalinova dcera a Blázinec v Silicon Valey) byl zaslán 5. května. Situace je trochu komplikována prodlouženým víkendem a dovolenou příslušné PR manažerky, přesto by měla být výhry snad ještě v tomto týdnu nakladatelstvím odeslána“
   a já dodávám, že vzhledem k probíhajícímu knižnímu veletrhu se odeslání může ještě více opozdit.

Napsat komentář