Zasoutěžte si o audio životopis Winstona Churchilla

faktor-churchill-perex
Životopis premiéra, který se stal jedním z nejvýznamnějších lidí 20. století, vychází nyní také v audio verzi. Poslechněte si nejen významná fakta ze života Winstona Churchilla, ale i méně známé epizody, které se ve většině biografií nedozvíte.

Neohrožený a odhodlaný velikán

V životopise Winstona Churchilla podává autor se svým charakteristickým vtipem a pronikavostí podobiznu premiéra, který nebojácně vedl svůj národ do boje, přestože nenáviděl válku a pohrdal politiky postrádajícími zkušenost s jejími hrůzami; muže potýkajícího se s depresemi a šišláním, který se přesto vypracoval na jednoho z největších řečníků všech dob a nejproslulejšího žurnalistu své éry; politika, který se díky své otevřenosti novým myšlenkám stal průkopníkem v oblasti zdravotnictví, školství i sociálního zabezpečení, aniž by se přitom zřekl vrozené politické nekorektnosti; a především neohroženého, vynalézavého, odhodlaného velikána, jehož existence je nejlepším argumentem proti názoru, že sebevětší osobnost nemůže zvrátit běh dějin.

Audiokniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín.

 

Faktor Churchill

Autor: Boris Johnson

Vydalo: vydatelství Audiotéka.cz
Interpret: Pavel Rímský
Délka: 14 hodin 28 minut
Vydáno: 6/2016

Přečtěte si více o audioknize Faktor Churchill, kterou do soutěže věnovala společnost Audiotéka.cz. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

audioteka-logo

Audiotéka.cz nabízí audioknihy v elektronické podobě, které je možné nakoupit a poslouchat přes aplikace pro mobilní telefony nebo web www.audioteka.cz. Mobilní aplikace jsou dostupné pro platformy iOS, Android a Windows Phone. V nabídce Audiotéky najdete přes 2500 titulů nejrůznějších literárních žánrů i audioverze populárních časopisů Respekt a Forbes. Služba Audiotéka je dostupná také na Slovensku a v další desítce jazykových verzí po celém světě.

 

O autorovi

Boris Johnson (1964) svou kariéru zahájil jako novinář, který se ze zpravodaje londýnských Timesů a deníku The Daily Telegraph vypracoval na šéfredaktora konzervativního magazínu Spectator. Vstoupil i do politiky a stal se poslancem, mezinárodní proslulost však získal teprve ve funkci starosty Londýna, kterou zastává od roku 2008. Charakteristickým rozcuchaným účesem a samorostlým vystupováním se Boris (jak je běžně nazýván i v médiích) řadí ke staroslavné tradici britských výstředníků a politicky tíhne v rámci konzervativní strany k libertariánskému křídlu: je známým kritikem Evropské unie, pravidelně se účastní londýnského průvodu sexuálních minorit a podporuje ve městě cyklistiku. Jeho bibliografie se rozpíná od anekdotických dějin Londýna přes úvahy nad politikou a zánikem Římské říše až po satirické romány. Mimo hranice Velké Británie se stal známým v souvislosti se svou podporou Brexitu a následným odmítnutím kandidatury na ministerského předsedu. 13. července byl jmenován ministrem zahraničí.
(Zdroj informací: společnost Audiotéka.cz)

 

Vyhrajte audioknihu Faktor Churchill

Rádi byste se dozvěděli více o životě významného světového státníka Winstona Churchilla? V tom případě sáhněte po biografii z pera bývalého starosty Londýna Borise Johnsona, která právě nyní vychází i v audio verzi – namluvil ji český herec a dabér Pavel Rímský. Při poslechu si připomenete nejen známá fakta ze života významného anglického státníka a průkopníka v mnoha oblastech, ale také zjistíte mnoho dalších méně známých detailů. Audioknihy zachycuje část 20. století, přičemž nejvíce se věnuje roku 1940, kdy se Winston Churchill stal ministerským předsedou.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou audioknihu Faktor Churchill vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Faktor Churchill
probíhá od 10. do 23. července 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 audioknihy Faktor Churchill

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeFaktor Churchill
Audiokniha

Johnson, Boris

Audiotéka.cz, 2016

Zasoutěžte si o audio životopis Winstona Churchilla - DISKUZE

Počet reakcí: 1

Napsat komentář