Zahrajte si o první díl nové vesmírné sci-fi ságy

Ve-sluzbach-spravedlnosti-perex
Pokud patříte mezi fanoušky vědeckofantastického žánru neboli science fiction, rozhodně by vám neměla uniknout nejnovější trilogie, jejíž úvodní díl právě vyšel. Originální hrdinka Breq se ocitla ve vyhnanství a začíná spřádat plány na pomstu.

Touha po pomstě

Ve vyhnanství na mrazivé planetě, kdesi ve vesmírném zapadákově, se originální hrdinka Breq pokouší o dokončení své mise. Kdysi bojovala v podobě obrovské vesmírné transportní lodi Spravedlnost Toren: měla k dispozici neomezenou umělou inteligencí a propojovala tisíce vojáků ve službách rádčké civilizace, jež ovládla celou galaxii. Nyní následkem zrady o své výlučné a vlivné postavení přišla a ocitla se za trest lapená v křehkém lidském těle, ke všemu ještě ženském. A zatím moc neví, co si s ním počít. Stojí před ní řada nezodpovězených otázek, ale především v ní hoří touha po pomstě.

První díl vesmírné trilogie se ve svět sci-fi stal hned po vydání naprostou senzací a i druhý díl už je nominován na nejlepší knihu tohoto žánru na čtenářském serveru Goodreads.

Svým tématem ovšem přesahuje úzce scifistické publikum a oslovuje mnohem širší škálu čtenářů. Kniha krom celé řady jiných získala všechny tři nejprestižnější ceny v žánru sci-fi: Nebulu, Huga i cenu Arthura C. Clarka.

 

Ve službách Spravedlnosti

Autorka: Ann Leckieová

Vydalo: nakladatelství Plus
Překlad: Petr Kotrle
Počet stran: 360
Vazba: vázaná
Vydáno: 3/2016
ISBN: 978-80-259-0508-1

Přečtěte si více o knize Ve službách Spravedlnosti, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Plus patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si také stáhnout ukázku.

Plus_Albatros-Media

Nakladatelství Plus se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů od humoristických románů po krimi. Přináší významná díla světové literatury i českou prózu, klasická díla z žánru strašidelné povídky a také se věnuje objevné literatuře non-fiction a komiksům.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Odpovědí mi bylo ticho. Pak bylo slyšet, jak si za mými zády někdo odplivl. „Rádčská špína.“
„Já nejsem Rádča.“ Což byla pravda. Rádčou může být jedině člověk.
„On je,“ řekla barmanka a nepatrně pokrčila rameny směrem ke dveřím. „Ty sice nemáš přízvuk, ale Rádča je z tebe cítit na sto honů.“
„To jsou ty pomyje, co naléváš svým hostům.“ Štamgasti za mnou spustili pokřik. Sáhla jsem do kapsy, vytáhla hrst mincí a hodila je na pult. „Drobné si nech.“ Obrátila jsem se k odchodu.
„Jenom aby byly pravé.“
„Jenom aby ty tvoje sáně byly vzadu, jak jsi řekl.“ A s tím jsem odešla.
Nejdřív hypotermická souprava. Obrátila jsem Seivarden na záda. Potom jsem roztrhla obal, uškubla z karty internál a vrazila jí ho do krvavých, napůl zmrzlých úst. Jakmile se indikátor na kartě zbarvil zeleně, rozbalila jsem tenkou přikrývku, přesvědčila jsem se, že je nabitá, zabalila jsem ji do ní a zapnula jsem ji. Pak jsem odešla za hospodu pro sáně. (str. 12)

 

Vyhrajte knihu Ve službách Spravedlnosti

První kniha z vesmírné sci-fi trilogie Ann Leckieové se ihned po svém vydání stala doslova senzací, proto by neměla ujít ani vaší pozornosti, obzvláště pokud vědeckofantastické literatuře holdujete. Hlavní hrdinka Breq se ocitla následkem zrady ve vyhnanství, přišla o své vlivné postavení a navíc je za trest lapená v křehkém ženském těle. Breq si to však nemíní nechat líbit. Nejen že má před sebou řadu otázek, na které musí najít odpověď, ale především se v ní zrodí touha po pomstě. Komu a za co se chce mstít? To už si musíte přečíst sami.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Plus patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Ve službách Spravedlnosti vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Ve službách Spravedlnosti
probíhá od 31. března do 13. dubna 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 sci-fi knihy Ve službách Spravedlnosti

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeVe službách Spravedlnosti

Leckieová, Ann

Plus, 2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>