Získejte klíč k poznání Putinova Ruska

Putin-perex
Když se Vladimir Putin stal v roce 2000 poprvé prezidentem Ruska, převzal zemi, ve které panoval chaos a ekonomika zde byla v troskách. Jak se mu podařilo tento proces zastavit? A jaké další výhry a prohry zažil během své kariéry?

Mocný muž a jeho země

Rusko není Mordor! Není to fantaskní říše zla na východě, tak jak ji v Pánovi prstenů uhnětl spisovatel Tolkien. Je to jen obrovská země, začínající u Baltu a končící na dohled Aljašky. Neumí vyrobit dobrý osobní automobil, ale rakety dělá na úrovni… Můžete se Ruska bát a stíhat ho nenávistí, nic ale už nezměníte na tom, že tady je a že v minulosti přemohlo Napoleona, stejně jako o mnoho let později Hitlera.

Rusku kdysi vládl car – gosudar vseja Rusi. A potom v rudých časech diktátor Stalin a mocní, z nichž máme nejhorší zkušenosti s Brežněvem a nejlepší s Gorbačovem. Nyní je ale v čele Ruska prezident Vladimir Putin. Někdo má z něho strach a v internetových diskusích ho častuje nadávkou Putler. Někdo zas naznačí, že pracovitý, sportumilovný Putin je sekáč, byť Rusko s jeho kývnutím zabralo protiprávně poloostrov Krym. Řekněme ovšem, že Putina si lidé zvolili, zatímco Stalina nebo cara báťušku ne. A že na Rusi horuje pro „diktaturu zákona“, zatímco ti předchozí mluvili spíš o „diktatuře proletariátu“. A jistě by taky rád stál v jednom šiku s mocenským výkvětem Západu, jenomže Rusko je pro Západ příliš nevypočitatelné a nezkrotné.

Putin se poprvé stal prezidentem v roce 2000, kdy v Kremlu vystřídal Borise Jelcina, zničeného po několika infarktech. Zdědil po něm rozbitý stát v moci novopečených miliardářů a regionálních baronů. Stařičký Gorbačov v lednu 2015 o Putinovi řekl: „Panoval chaos. Ekonomika byla v troskách, celé regiony chtěly odejít. Putin ten proces zastavil. A to zůstane. Dokonce kdyby Putin nic víc neudělal, toto by mu bylo přičteno k dobru.“

Pokud se k něčemu chcete vyjádřit, měli byste to znát. A týká se to i největší země světa a Vladimira Putina. Tato kniha vám k poznání Putinova Ruska nabízí klíč. Uchopte ho do ruky a odemkněte bránu.

 

Putin

Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi

Autorka: Mgr. Veronika Salminen Ph.D.

Vydalo: nakladatelství Daranus
Počet stran: 348
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 11/2015
ISBN: 978-80-87423-68-4

Přečtěte si více o knize Putin, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Putin

Poznejte největší zemi světa a jejího prezidenta Vladimira Putina jinak, než je znáte z televizních reportáží a novinových článků. Skutečně je to tak pracovitý, sportovně založený muž mnoha zájmů, nebo se jedná pouze o dokonalou iluzi pro veřejnost? Jak probíhalo jeho zvolení do čela státu a v jakém stavu bylo Rusko po vládě Borise Jelcina? To a mnohem více se dozvíte ve faktografické biografii Mgr. Veroniky Salminen Ph.D.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám navíc přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Putin vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Putin
probíhá od 7. do 13. března 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 2 biografické knihy Putin

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePutin
Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi

Salminen, Veronika

Daranus, 2015

Získejte klíč k poznání Putinova Ruska - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. 135evik napsal:

    Děkuji za tuto knihu, dnes v pořádku dorazila.

Napsat komentář