Vyhrajte vyprávění o nesmiřitelné chlapecké válce

Knoflikova-valka-perex
Chlapci ze dvou sousedních vesnic Lovern a Velrany se mezi sebou neměli rádi nikdy, ale od toho dne, kdy byla vyhlášena válka, se z nich stali nepřátelé na život a na smrt. A nebyla lepší trofej z boje než knoflíky, kšandy, nebo přezky.

Boj mezi Lovernem a Velrany

Loverňáci a Velraňáci se opravdu nemají rádi. A když se někdo nemá opravdu rád, dříve nebo později dojde ke konfliktu. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Vybuchla válka. Sice šlo jen boj mezi dvěma nesmiřitelnými chlapeckými tábory, ale zarputilosti v něm bylo stejně, jako když válčí dospěláci. A stejně jako u válek dospělých, každá strana toužila získat nějakou trofej. V tomto případě to byly knoflíky, přezky, límce a kšandy uřezané poraženým. Z takového výsledku bojů rodiče opravdu nemohou mít radost…

Knoflíková válka byla přeložena do mnoha světových jazyků a dočkala se i pěti filmových zpracování.

 

Knoflíková válka

Autor: Louis Pergaud

Vydalo: nakladatelství Omega
Překlad: Eva Bezděková
Počet stran: 216
Vazba: vázaná
Vydáno: 8/2015
ISBN: 978-80-7390-289-6

Přečtěte si více o knize Knoflíková válka, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Omega. Prohlédnout si můžete také ukázku.

Nakladatelství Omega se zabývá především vydáváním klasické české a světové literatury s novými obálkami, ale věnuje se i novým autorům a knihám. Vydává publikace v pestré škále edičních řad, mimo jiné edice Beletrie, kde vycházejí knihy českých i světových autorů. Specialitou mezi edicemi je regionální literatura – pověsti a městské legendy.

 

Ukázka z knihy

Vůdce osaměl, když se ostatní vrátili dozadu na stráž. Vytáhl z kapsy svůj kus křídy, stoupl si co nejvíc na špičky a napsal na těžkou, zašlou a zčernalou dubovou veřej, uzavírající to svaté místo, tento stručný nápis, který způsobil na druhý den před mší živé pobouření, a to mnohem víc svou hrdinskou a vyzývavou drsností nežli svým svérázným pravopisem:
FŠICY VELRAŇÁCI SOU XYNDL
Chvilku ještě zblízka brejlil na nápis, aby se přesvědčil, „že to dobře chytlo“, pak se vrátil k hlídkujícím pomocníkům a tekl tiše a vesele: „Zdrhat“!
Tentokrát zamířili rovnou na prostředek silnice a bez hluku došli až k místu, kde zanechali dřeváky a punčochy.
Sotva se ale obuli, pohrdli zbytečnou opatrností a s hlučným dusotem dorazili do Lovernu a svých domová, s důvěrou očekávajíce výsledek vyhlášení války. (str. 11)

 

Vyhrajte knihu Knoflíková válka

Nejhorší potupa, jaké se mohl poražený dočkat, byl nejen výprask od chlapců z vedlejší vesnice, ale i uřezané knoflíky, límce a další části oděvů. A za to pak samozřejmě následovaly další rány doma od rodičů. Nikoho však neodradila možnost prohry a Loverňáci a Velraňáci bojovali stejně zarputile, jako by se jednalo o skutečnou válku. A jejich příběh, který vyšel poprvé v roce 1912, už přečetl nespočet čtenářů v mnoha zemích světa a navíc se dočkal i pěti filmových zpracování. Tento klasický román by neměl chybět ve sbírce žádného milovníka knih, proto neváhejte a pořiďte si ho právě nyní.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Omega vám totiž přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Knoflíková válka vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Knoflíková válka
probíhá od 21. září do 4. října 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 klasické romány Knoflíková válka

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeKnoflíková válka

Pergaud, Louis

Omega, 2015

Vyhrajte vyprávění o nesmiřitelné chlapecké válce - DISKUZE

Počet reakcí: 0
  1. mary napsal:

    Dobrý den,
    dnes jsem obdržela výhru – knihu Knoflíková válka.
    Děkuji.

Napsat komentář