Zasoutěžte si o příběh velkého hokejového snu

Clovek-Jagr-perex
Kdy jindy si přečíst biografii české hokejové hvězdy, než při sledování jejích výkonů na ledě? Jaromír Jágr je jednou z velkých opor našeho národního týmu, ale aby se zařadil mezi nejlepší hokejisty světa, musel tvrdě bojovat, o čemž si můžete přečíst.

Příběh hokejového giganta

Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, fanoušek hokeje dobře ví. Autor i proto záměrně upouští od běžného portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než stovka vládních delegací. Snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého století i počátku našeho věku a držiteli Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL za rok 1999, kdy Jágra experti povýšili na úroveň velikánů Wayna Gretzkého i Maria Lemieuxe, do jeho neobyčejně obsažné duše.

JAKÝ JE VLASTNĚ ČLOVĚK? JAKOU PROMĚNU PRODĚLAL?

Jako malý chlapec vysloví sen, že chce být jednou nejlepším hokejistou světa – a on se jím skutečně stane. Kde jsou prameny jeho ojedinělých schopností a kořeny sportovní mimořádnosti. Jak je možné, že obyčejný venkovský synek, Jarda z Hnidous u Kladna, dobyde Ameriku a v Avantgardu Omsk si získá i Rusko a v dresu se lvíčkem vyhraje olympiádu a dvě světová zlata! Podmaní si celý hokejový svět. V NHL se stane kapitánem hned tří týmů. Pittsburghu, Washingtonu i New York Rangers a po tříleté pauze v Rusku válí za Atlantikem jako zamlada v dresu Philadelphie Flyers a pak jako nejzářivější „Hvězda“ z Dallasu, v sezoně 2011/12 rovněž bojuje o svůj třetí Stanley Cup ve finále v dresu Bostonu, potom je nejlepším „Ďáblem“ v New Jersey a nyní střílí góly za Floridu Panthers. Deset velkých štací, opravdu nevídaných. Stojí za jeho úspěchem stejnojmenný otec, čím obohatil jeho fenomenální geny? Je opravdu největší ženou Jaromírova života maminka, jak se píše? Čím tak lidsky vyspěl a zmoudřel, jak se vzdělal a dospěl k vysoké myšlenkové úrovni?

Autor se ptá a také na tyto a jiné otázky odpovídá společně s osobnostmi, kteří s Jaromírem pracovali, jako jeho osobní kouč Marian Jelínek, a hráli, mezi jinými Martin Straka, anebo ho měli možnost blíže poznat. Hovoří o něm osobnosti světového hokeje, včetně Lemieuxe a Gretzkyho, ale také Alois Hadamczik a Vladimír Růžička, trenéři Česka, kteří v hokejovém gladiátoru a umělci vždy měli a nadále mají velké srdce, motivátora a vůdce. Ano, takový je zřejmě největší český sportovec posledního dvacetiletí, tak vysoko vidí autor Jaromíra Jágra. Ve svých třiačtyřiceti stále jeden z nejlepších hokejistů planety. Úctyhodné!

Kniha se ke čtenáři dostává v doplněném, plně aktualizovaném vydání, a také v symbolickém čase před mistrovstvím světa v hokeji 2015 v České republice. A věřte, že Jaromír je součástí českého týmu!

 

Člověk Jágr

Příběh gladiátora

Autor: Petr Čermák

Vydalo: nakladatelství Imagination of people
Počet stran: 304
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 4/2015
ISBN: 978-80-87685-32-7

Přečtěte si více o knize Člověk Jágr – Příběh gladiátora, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Člověk Jágr – Příběh gladiátora

Zlato z Nagana, dva tituly mistra světa a mnoho dalších významných výher a trofejí, tím se pyšní hráč české reprezentace s číslem 68. Není řeč o nikom jiném než o Jaromíru Jágrovi, který zrovna v těchto dnech opět vyráží s národním týmem na led. Zatímco budete sledovat, jak si povede, můžete si přečíst více o jeho životě a především o tom, jaký je člověk. Petr Čermák, autor biografie, se totiž při psaní zabývá nejen jedním hokejovým snem, ale i osobností tohoto velikána našeho hokeje.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Člověk Jágr – Příběh gladiátora vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Člověk Jágr – Příběh gladiátora
probíhá od 4. do 17. května 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 biografie Člověk Jágr – Příběh gladiátora

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeČlověk Jágr
Příběh gladiátora

Čermák, Petr

Imagination of People, 2015

Zasoutěžte si o příběh velkého hokejového snu - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. verčus napsal:

    Dobrý den, také moc děkuji za knížku Člověk Jágr, dnes v pořádku došla

  2. rebo napsal:

    Dobrý den, děkuji za vyhranou knihu Člověk Jágr, dnes v pořádku dorazila

Napsat komentář