Získejte netradičního průvodce krajem levandule

Toulky-po-Provence-perex
Láká vás jihovýchod Francie, který je proslavený nejen všude rostoucí a vonící levandulí, ale také kulturním životem, mnoha památkami a bohatou historií? Pokochejte se fotografiemi a zajímavostmi v knize o nejkrásnějším regionu Francie.

Zajímavosti z Provence

untitledProvence – jeden z nejkrásnějších regionů Francie.
Vydejte se na cestu krajem provoněným levandulí, tymiánem a mořem. Čeká vás jižní slunce, milí lidé, krásná příroda a bohatá historie.
S tímto netradičním průvodcem se dostanete Provence pod kůži. Dozvíte se informace, které v běžných průvodcích nenajdete. Zajímavosti z oblasti historie, kultury, sportu nebo života slavných osobností.

 

Toulky po Provence

Průvodce, který vás bude bavit!

Autorka: Jaroslava Dvořáková

Vydalo: nakladatelství Fragment
Počet stran: 128
Vazba: vázaná
Vydáno: 5/2014
ISBN: 978-80-253-2100-3

Přečtěte si více o knize Toulky po Provence – Průvodce, který vás bude bavit!, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Fragment. Také se můžete podívat na ukázku, nebo si přečíst náš článek.

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991a od té doby se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce nakladatelství je věnována také populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře.

 

Ukázka z knihy

Naši prohlídku samozřejmě začneme u nejznámější památky, jíž je bezesporu most na řece Rhôně, postavený v letech 1177–1185. Kdysi byl 900 m dlouhý, původně měl 22 oblouků a byl vystavěn ze dřeva.
Most sloužil jako hranice mezi Francií a Svatou říší římskou. Spojoval město Avignon, které se nacházelo ve Svaté říši římské, s novým městem na druhém břehu Villeneuve-les-Avignon, které už bylo v kapetovské Francii. Po dobu delší než 100 let to byl jediný přechod přes řeku Rhônu od Lyonu až k moři. Na každé straně mostu stály vstupní věže.
Koncem 13. století byl most přestavěn, ale tentokrát již byl použit jako stavební materiál kámen. Většinu oblouků tohoto kamenného mostu však zničila mohutná povodeň v r. 1668. Most už nebyl nikdy dostavěn, dnes má pouze 4 oblouky, ale přesto je významnou historickou památkou. Zbylá část byla několikrát restaurována. Šířka byla zachována, pouze povrch mostu je jiný. Je tvořen malými kamínky – některé jsou údajně původní. (str. 20–21)

 

Vyhrajte knihu Toulky po Provence

Toužíte navštívit Provence a nemůžete se k tomu odhodlat? Tak věřte, že po prolistování tohoto netradičního průvodce nebudete váhat už ani chvíli. A až se vydáte na cestu, tak si hlavně nezapomeňte knihu doma. Vynechat byť jen jednu zajímavost, kterou tato výjimečně krásná oblast nabízí, by byla velká škoda. Pojďte se o tom přesvědčit sami.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Toulky po Provence – Průvodce, který vás bude bavit! vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Toulky po Provence – Průvodce, který vás bude bavit!
probíhá od 27. ledna do 9. února 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 průvodce Toulky po Provence

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeToulky po Provence – Průvodce, který vás bude bavit!

Dvořáková, Jaroslava

Fragment, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>