Vyhrajte román nejen pro ženy o říši divů dospělých

Alice-v-risi-divu-perex
Alice Bluma Kettleová touží po štíhlém těle, šetří na operaci a dokonce už nakupuje šaty, které po ní bude nosit. Až bude hubenější, šťastnější a krásná. Teprve pád na dno jí ukáže, že štěstí není o tom, že vypadáme jako modelky.

Když život nastavuje pokřivené zrcadlo

Tento neobyčejný román staví na hlavu kult věčné krásy, věčného mládí i nekonečné sexuální přitažlivosti.
Alice Bluma Kettleová je externí redaktorkou časopisu pro teenagery a šetří na operaci, po které konečně zhubne. Je tímto úkolem posedlá, v průběhu let se z jeho naplnění stala chorobná posedlost. Bluma své otylé tělo nesnáší, viní ho ze všech proher, a s vidinou šťastných zítřků nakupuje šaty pro své budoucí, štíhlé a šťastné já.
Když už je vytoužený cíl na dosah, začnou se kolem Blumy dít podivné věci, které odvedou její pozornost docela jinam. Vírem událostí je vtažena do temného světa tajemné Jennifer, která se rafinovaně a dosti krutě mstí mužům za násilí či bezpráví, jehož se dopustili na ženách. Bluma je zpočátku neúčastným pozorovatelem, který pasivně, ač s lehkým úžasem, přijímá všechny podivnosti kolem sebe. Teprve když tento nový svět začne prorůstat do jejího soukromí a donutí ji hrábnout si až na dno sil, Bluma pochopí, že pokud chce být někdy šťastná, musí se přestat poměřovat podle pravidel, které jí celý život nastavovaly pokřivené zrcadlo.
Alice v říši divů je přiznanou parafrází Alenky – i tato hrdinka užasle přichází do netušeného světa plného podivných postav. Rozdíl však spočívá v tom, že v této knize ten podivný svět poznáváme. Denně se v něm pohybujeme, a tak jsme ty podivnosti mnohdy přijali za samozřejmost. Blumina dramatická cesta ústí v závěr, který je naprostým protikladem obvyklých konců v tomto žánru. Bluma totiž zjišťuje, že člověk může být „celý“, i když nenašel (a nehledá!) svou druhou polovinu.

 

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Autorka: Sarai Walker

Vydalo: nakladatelství Domino
Překlad: Hana Pernicová
Počet stran: 408
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2014
ISBN: 978-80-7498-031-2

Přečtěte si více o knize Alice v říši divů (a taky před zrcadlem), kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Domino. Můžete si také prolistovat několik stran v ukázce.

Nakladatelství Domino vzniklo v roce 1997. Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se čtenářům snaží nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

 

Ukázka z knihy

Den po konfrontaci s tou dívkou jsem se rozhlédla ulicí na obě strany, ale nikde jsem ji neviděla. S úlevou, že jsem se zbavila pronásledovatelky, jsem vyšla z domu. Měla jsem před sebou pracovní den v kavárně, ale nejdřív jsem potřebovala zaskočit na schůzku Hlídačů linie. Vzala jsem to oklikou, abych obešla partičku kluků, která se scházela na rohu a obvykle mě zahrnovala nejapnými poznámkami.
Schůzky Hlídačů linie se konaly v suterénu kostela na Druhé ulici. Kostelní budova z šedého kamene se vklínila mezi čistírnu a fitcentrum a honosila se vitrážovým oknem ve tvaru kopretiny. Vkráčela jsem dovnitř a po točitých schodech sestoupila do suterénu, kde mě u dveří pozdravila stejná žena jako vždycky. Držela v ruce psací podložku. „Ahoj, Blumo,“ řekla a pokynula mi, abych si stoupla na váhu. „Sto třicet osm kilo,“ ohlásila přitlumeně a já zaplesala radostí, že mám o kilo míň než před týdnem. (str. 16)

 

Vyhrajte knihu Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Román pro inteligentní ženy, které si uvědomují, nebo chtějí uvědomit, že jejich štěstí nespočívá v tom, že nosí velikost XS, ale v něčem úplně jiném. Příběh je inspirovaný dětskou knihou, ve které Alenka propadne králičí norou do podivného podzemního světa. Světa, který je parafrází toho, který vidíme všude kolem nás. Nepotkáváme sice kočku Šklíbu nebo Srdcovou královnu, nicméně podivností lze nalézt i tak dost, přestože některé už se nám zdají téměř normální. Přesvědčte se i vy, že šťastní můžete být, i když nemáte ideální postavu.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Domino vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)
probíhá od 16. listopadu do 29. listopadu 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeAlice v říši divů (a taky před zrcadlem)

Walker, Sarai

Domino, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>