Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Ve znamení meče

Ze zdánlivě náhodné odbočky mezi zuřícími bitvami se záhy stane hlavní zápletka. Rytíř Tancred dostává za úkol doručit záhadný vzkaz do kláštera na jihu Anglie. Co je v něm napsáno? A komu je určen?

Zpráva pro vdovu po králi Haroldovi


Ve znamení meče je první díl historické trilogie z doby těsně po normanském vítězství na britských ostrovech.

Hlavní hrdina Tancred bojuje na straně Normanů, kteří nemají ani tři roky po rozhodující bitvě u Hastings své panství v Anglii jisté a musí čelit povstáním neustále doutnajícím mezi původními anglosaskými obyvateli. Tancred je středověký rytíř, který se nejlépe cítí ve válečné vřavě, ve světě fyzické síly a jednoznačných povelů. Ve službách normanského šlechtice pomáhá udržovat mír na samé hranici normanského vlivu v severní Anglii. V situaci, kdy Normané ztrácí město Durham a schyluje se k rozhodující bitvě o York, je Tancred pověřen poněkud záhadným úkolem doručit zprávu do kláštera na jihu Anglie. Ze zdánlivě náhodné odbočky mezi bitvami se stává hlavní zápletka, když Tancred zjistí, že zpráva je určena vdově po posledním anglosaském králi Haroldovi…

Román, který je poněkud netypicky vyprávěn z pohledu vítězných Normanů, nabízí vše, co čtenáři od románu ze středověké Anglie očekávají: napětí mezi francouzskou raně středověkou kulturou s jejími ideály lenní oddanosti a vojenské cti a tajemným světem anglosasko-keltské civilizace, dále líčení bitev, pletichy a intriky mocných a samozřejmě milostnou zápletku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Vyšehrad vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Ve znamení meče.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte historický román ze středověké AnglieDo soutěže bylo odesláno 1594 tipů.

Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

jitkab1982 (1594), Sona (1594), kratol (1595)

Správná odpověď

Odkud pochází James Aitcheson?
Z Anglie.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVe znamení meče (Aitcheson, James)
Ve znamení meče je první díl historické trilogie z doby těsně po normanském vítězství na britských ostrovech. Hlavní hrdina Tancred bojuje na straně Normanů, kteří nemají ani tři roky po… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.