Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Přísně tajné ostudy

Proč zůstávají některé historické události utajeny a některé otázky nezodpovězeny? Příběhy, o nichž se hovoří tím méně, čím zajímavější jsou, odhaluje v nové knize český reportér. Zasoutěžte si o ni a zjistěte to, co mělo zůstat skryto.

Minulost plná neznámého


Naše historie je plná příběhů, na které nejsou jejich aktéři hrdí. Čím mocnější jsou tito aktéři, tím hlouběji jsou tyto příběhy zastrkané.

Jak to, že v Černobylu otevřeně ukazují následky jaderné havárie odborné veřejnosti, ale i turistům, zatímco v Jaslovských Bohunicích se kvůli jiné havárii nesmí natáčet ani v informačním středisku? Jak důsledně byl zameten příběh, ve kterém se Komunistická strana Československa těsně před únorem proměnila v teroristickou organizaci? Kam se propadli záhadní američtí parašutisté, kteří „brutálně přepadli“ vojenskou jednotku na vrchu Praha? Jak moc uvěřil federální ministr vnitra na existenci červené rtuti a kamene mudrců, že byl kvůli tomu ochotný přepadnout vojenské letiště? Proč se v 16. století rovnalo zvolení olomouckým biskupem rozsudku smrti? Jak se bájný londýnský démon dostal až do ulic Jičína a proč kradl spodní prádlo?

Na tyto a další příběhy našich dějin hledá odpovědi známý český reportér.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Epocha vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Přísně tajné ostudy.


epocha


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte utajené příběhy z historie.Do soutěže bylo odesláno 668 tipů.

Kdo vyhrál?

jednamalaholka (668), janani (668)

Správná odpověď

Jak se jmenuje badatelský pořad Jaroslav V. Mareše na stream.cz?
TaJeMno.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePřísně tajné ostudy (Mareš, Jaroslav V.)
Naše historie je plná příběhů, na které nejsou jejich aktéři hrdí. Čím mocnější jsou tito aktéři, tím hlouběji jsou tyto příběhy zastrkané. Jak to, že v Černobylu otevřeně ukazují následky… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.