Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 stažení audioknihy Jeho království

Porozumět křesťanství je pro mnohé nesnadné. Na příběhu Marcuse Maniliuse Mezentianuse si však každý z nás může udělat ucelený obrázek o Ježíšově milosrdenství i mnohém dalším. To vše v moderním historickém příběhu.

Kořeny křesťanství moderně


„A svěřím ti zázrak, jenž se mi zjevil ve snu: Cesta sama je již královstvím.“

Před Velikonocemi dramatického roku, který v budoucím křesťanském kalendáři ponese číslovku 30, se nešťastný Říman Marcus Manilius Mezentianus vydal z Alexandrie do svatého města Židů. Cítí, že zhrzenému srdci uleví jedině očistná pouť, avšak dál zasílá listy římské milence Tulii, neboť se s její krutostí dosud nevyrovnal. Do Jeruzaléma dorazí ve chvíli, kdy na kříži dotrpěl Ježíš, jenž Judeu pobuřoval divotvornými zázraky a ještě neslýchanějším učením. A zatímco se Marcus u svého známého Piláta Pontského dovídá o farizejských pohnutkách exekuce, mizí Ukřižovaný ze skalního hrobu, zrádce Jidáš vrací stříbrňáky a kolonii zachvátí neklid. V poctivé snaze vypátrat, čím se Ježíš Nazaretský lišil od záplavy místních mesiášů, se noblesní vzdělanec Marcus vydává za těmi, které prorok poctil milosrdenstvím. Zpovídá sedláky, kupce i padlé ženy, apoštoly mladé víry nevyjímaje. Připouští si už, že na Golgotě viděl živého boha a zastánce spravedlivějšího království mimo tento svět, ale ještě netuší, že i on sám bude muset ve vztahu k němu učinit zásadní krok…

Stvořitel Egypťana Sinuheta – původním školením teolog – přiblížil Kristovu dobrou zvěst moderně, s ohledem na všední mentalitu obyvatel starověkého Středomoří. Pro pochopení kořenů křesťanství tím učinil mnohem víc než díla o svědcích Benu Hurovi či Barabášovi. Plasticitou pohledu na biblickou Judeu se román vyrovná Bulgakovovi i Kazantzakisovi.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook
vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát
stažitelnou nahrávku audioknihy Jeho království.


OneHotBook


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o Waltariho román v audiopodobě .Ceny do soutěže poskytlo vydavatelství OneHotBook prostřednictvím portálu Audiolibrix.Do soutěže bylo odesláno 225 tipů.

Kdo vyhrál?

Jarous (225), larry (226), Michelle111 (227)

Správná odpověď

Jak dlouhá je audiokniha Jeho království?
1053 minut.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeJeho království (audiokniha) (Waltari, Mika )
Jedenáct listů Marca Manilia Mezentiana z jara r. XXX po Kristu
„A svěřím ti zázrak, jenž se mi zjevil ve snu: Cesta sama je již královstvím.“ Před Velikonocemi dramatického roku, který v budoucím křesťanském kalendáři ponese číslovku 30, se nešťastný Říman… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.