Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Šílená

Přestože to v roce 1887 bylo nemyslitelné, toužila se Nellie Blyová prosadit jako seriózní novinářka. Ze zoufalství proto vymyslí nabídku, o které tuší, že ji v redakci The World neodmítnou. Bohužel ji však ani nenapadne, jakému nebezpečí se tím vystavuje.

Šílený nápad


Píše se rok 1887. Třiadvacetiletá Nellie Blyová se vydává do New Yorku, odhodlaná prosadit se tu za každou cenu jako seriózní novinářka. Život ve městě je však těžší, než si představovala, a v žádných novinách o ženu-reportérku nestojí. Nellie v zoufalství vymyslí pro přední plátek The World neodolatelnou nabídku: pravdivou reportáž z ženského blázince, kam se chce dostat tak, že bude předstírat šílenství. Jenom tak může zjistit, nakolik jsou pravdivé řeči o tamních nelidských podmínkách. Majitele deníku Josepha Pulitzera to zaujme a slíbí Nellie, že se postará, aby se po krátké době dostala ven.

Když se však za mladou novinářkou v utajení dveře blázince zavřou, ocitne se na místě plném hrůz, kde vládne krutost, jakou si vůbec nedokázala představit. Chladné, izolované a hladové dny strachu a úzkosti v ní znovu probudí traumatické události z dětství. Do blázince přišla dobrovolně – ale dokáže se z něj vůbec někdy dostat ven?

Šílená, neobyčejný portrét ženy, která předběhla svou dobu, je příběhem o hledání pravdy, která změnila svět.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Šílená.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o portrét ženy, která předběhla svou dobuDo soutěže bylo odesláno 658 tipů.

Kdo vyhrál?

oparkozo (658), assaly (659), Ladan (659)

Správná odpověď

Kde je blázinec, kam se nechá zavřít Nellie Blyová?
Blackwellův ostrov.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŠílená (Treger, Louisa)
Píše se rok 1887. Třiadvacetiletá Nellie Blyová se vydává do New Yorku, odhodlaná prosadit se tu za každou cenu jako seriózní novinářka. Život ve městě je však těžší, než si… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.