Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Přepište dějiny potřetí

Věřili byste, že se i historické události dají „přepsat“, aby zapadly do dezinformační či tendenční kampaně a ovlivnily názor veřejnosti? Bohužel k tomu v posledních letech dochází stále častěji, proto je tu podcast Přepište dějiny a jeho knižní podoba.

Jak to bylo ve skutečnosti


Proč se neustále vracíme k Mnichovu 1938 jako k traumatu a hýčkáme si pocit, že jsme byli zrazeni? Jak vnímáme historické osobnosti a proč nám například z paměti vypadl F. L. Rieger, který stál u většiny kroků české politiky 19. století? Kdo byli skuteční vítězové února 1948 a jaké byly další osudy těch, kteří se ocitli na vrcholu moci? A jaké dopady mělo krátké období vlády Michaila Gorbačova na život v Československu? Autoři Přepište dějiny potřetí se tentokrát podívají na zoubek zapomenutým či „přepsaným“ osobnostem našich dějin, jako jsou Alois Rašín nebo Antonín Švehla, a událostem Mnichova 1938 a února 1948, kterým budou věnovány samostatné bloky. V knize nebude chybět ani pohled na Východ a česko-ruské vztahy, stejně jako téma hranic a našich sousedů. A protože kniha vychází v roce výměny na Pražském hradě, závěr bude věnován všem našim dosavadním prezidentům. Spíše než na jejich zevrubné životopisy, se však autoři zaměří na výkon jejich prezidentského úřadu, a to pěkně od T. G. Masaryka až po Miloše Zemana. To všechno ve více než třiceti kapitolách.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Přepište dějiny potřetí.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o zapomenuté a „přepsané“ události naší historie



Do soutěže bylo odesláno 318 tipů.

Kdo vyhrál?

svetlu (318), Gudrun (318)

Správná odpověď

Ve kterém roce se začal poprvé vysílat podcast Přepište dějiny?
V roce 2020.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePřepište dějiny potřetí (Groman, Martin – Stehlík, Michal )
Proč se neustále vracíme k Mnichovu 1938 jako k traumatu a hýčkáme si pocit, že jsme byli zrazeni? Jak vnímáme historické osobnosti a proč nám například z paměti vypadl F.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.