Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 stažení audioknihy Honzlová

V autentickém příběhu přetavuje autorka osobní zkušenosti z padesátých let. Doby nejtvrdší éry komunismu, kdy vše bylo poznačeno notnou dávkou nedůvěry. Jedno léto je tak příběhem plným vzpomínek na tuto pohnutou historickou éru našich dějin.

Lze vůbec někomu věřit?


Padesátá léta v Československu byla dobou děsivého komunistického teroru, který znejistil mezilidské vztahy. Mnohdy nebylo vůbec jasné, komu lze a komu nelze věřit. Tuto chorobnou atmosféru jedinečným způsobem zachytila Zdena Salivarová ve svém románu Honzlová.

Začala jej psát v Praze, dokončila až po své emigraci v Torontu (1. vydání vyšlo v roce 1972). Krátký časový úsek jednoho léta v sobě koncentruje směšně tragický příběh, okořeněný bizarními vzpomínkami a syrovou mluvou. Kniha je autentická, protože autorka si reálie nevymýšlí, ale přetavuje osobní zkušenosti, danou historickou epochu popisuje sugestivně a živě. Jde o literaturu, která patří do knihovny všech, kdo chtějí poznat naši historii a dotknout se mentality zlomeného času.

Kniha patří k tomu nejlepšímu, co v české literatuře druhé poloviny 20. století bylo napsáno.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
stažitelnou nahrávku audioknihy Honzlová.


OneHotBook


Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh z doby tvrdého komunistického teroru.


Ceny do soutěže poskytlo vydavatelství OneHotBook prostřednictvím portálu Audiolibrix.Do soutěže bylo odesláno 273 tipů.

Kdo vyhrál?

musilova.hana (273), Milka98 (273), Ajrad1981 (275)

Správná odpověď

Kolik minut trvá četba knihy Honzlová?
611.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHonzlová (audiokniha) (Salivarová, Zdena )
Padesátá léta v Československu byla dobou děsivého komunistického teroru, který znejistil mezilidské vztahy. Mnohdy nebylo vůbec jasné, komu lze a komu nelze věřit. Tuto chorobnou atmosféru jedinečným způsobem zachytila Zdena… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.