Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 životopisy Churchill

Winston Churchill je velkou osobností evropských dějin. Pomohl Británii během 2. světové války, stál po boku začínající královny Alžběty II. a získal Nobelovku za literaturu – jaký ale byl? Jaké měl dospívání? A co dělal v důchodu?

Osobnost Winstona Churchilla


Životopis Winstona Churchilla, jehož většina Britů má za největší osobnost novodobých dějin, je výjimečné dílo nejen svým monumentálním rozsahem, ale především důkladnou znalostí dobových společenských poměrů včetně anglického intrikánství, Churchillových rodinných poměrů a v neposlední řadě také všech zásadních politických a strategických aspektů obou světových válek, jichž se Churchill aktivně zúčastnil. O Churchillovi vyšly stovky knih, a to včetně oficiální osmidílné biografie Martina Gilberta, avšak Roberts si počkal na úplné vydání pamětí sovětského velvyslance v Británii Ivana Majského (1884–1975) a na zpřístupnění deníků krále Jiřího VI., s nímž se Churchill během války pravidelně a často scházel. V Robertsově publikaci tak máme k dispozici definitivní životopis velikého státníka a jedné z klíčových postav vítězného triumvirátu (Churchill, Roosevelt, Stalin) v totální válce s šíleným genocidním zločincem.
Roberts se také podrobně věnuje Churchillovým osobním vlastnostem: jeho dobrodružné povaze, literárnímu talentu (Churchill získal Nobelovu cenu za literaturu), psychologické intuici, nesmírné vytrvalosti a vynikajícím, nezapomenutelným rétorickým schopnostem, jež sehrály klíčovou roli hned od počátku války, nejvýznamněji ale během bitvy o Británii (červenec 1940 až říjen 1941), kdy Churchillovy projevy dodávaly odvahu a naději nejen obleženým Britům, ale celému Západu.
Pro toho, kdo se zajímá o osobnost Winstona Churchilla, stejně jako pro každého, kdo se chce blíže seznámit s dějinami druhé světové války, je Robertsova kniha Churchill: Předurčen osudem zcela nepostradatelná.


Ve spolupráci s nakladatelstvím Leda vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Churchill: Předurčen osudem.leda

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte životopis britského velikánaDo soutěže bylo odesláno 853 tipů.

Kdo vyhrál?

jacobs (853), lebroka (853), solitudine (854)

Správná odpověď

Jak se jmenuje edice, v níž kniha vyšla?
Životy.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeChurchill (Roberts, Andrew)
Předurčen osudem
Životopis Winstona Churchilla, jehož většina Britů má za největší osobnost novodobých dějin, je výjimečné dílo nejen svým monumentálním rozsahem, ale především důkladnou znalostí dobových společenských poměrů včetně anglického intrikánství, Churchillových… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.