Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy 1983 Vojtěch-Enge

Dva automobiloví závodníci, kterým nebylo přáno. Jakým komplikacím museli čelit ze strany minulého režimu? Seznamte se s osudy Vojtěcha a Engeho, které dal dohromady český fotograf pomocí dobových fotografií a vzpomínek pamětníků.

Vojtěch a Enge – jak to s nimi bylo?


Strhující příběh automobilových závodníků Zdeňka Vojtěcha a Břetislava Engeho, kteří se v roce 1983 stali hvězdami mistrovství Evropy cestovních automobilů a svým BMW 635 CSi Hartge vyrobeným podomácku v Praze a v Liberci okouzlili fanoušky i zahraniční novináře.
V amatérských podmínkách se díky nadšení a šikovností všech v týmu zrodil zázrak. Oběma třicátníkům se změnil život, sportovní i soukromý. Stali se hvězdami a placenými profesionální sportovci, které si najalo BMW. Zdeněk byl na mnichovské soupisce v roce 1984, Břetislav o dvě sezony později. Ale tak jako rozlet legendární závodnice Elišky Junkové zastavila smrt jejího muže, tak i kariéra dvojice Vojtěch-Enge nenabrala světové obrátky, tentokrát kvůli politické situaci. Strhující příběh, doplněný o dobové fotografie a svědectví pamětníků zdokumentoval známý český fotograf a komentátor motoristických událostí Martin Straka.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu 1983 Vojtěch-Enge.logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte příběh československých závodníkůDo soutěže bylo odesláno 212 tipů.

Kdo vyhrál?

brouci (212), ozon (213)

Správná odpověď

Ve kterém roce po smrti svého muže přestala závodit Eliška Junková?
V roce 1928.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knize1983 Vojtěch-Enge (Straka, Martin)
Strhující příběh automobilových závodníků Zdeňka Vojtěcha a Břetislava Engeho, kteří se v roce 1983 stali hvězdami mistrovství Evropy cestovních automobilů a svým BMW 635 CSi Hartge vyrobeným podomácku v Praze… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.