Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 3

Kniha plná příběhů letadel, která nikdy nedoletěla do cílové destinace. Může za letecké katastrofy terorismus? A jaký podíl nehod mají na svědomí pojistné podvody Američanů? Seznamte se blíže nejen s medializovanými katastrofami, ale i s těmi méně známými.

Letadla, která nikdy nepřistála


Do již třetího pokračování úspěšné knihy LETECKÉ KATASTROFY A JEJICH VYŠETŘOVÁNÍ vybral letecký publicista Lukáš Musil další havárie, které se černým písmem zapsaly do historie letecké dopravy. Naleznete zde známé, v poslední době medializované katastrofy, ale rovněž nehody, o kterých vědí jen opravdoví znalci.

Od poloviny padesátých let minulého století se v USA začaly množit případy pojistných podvodů, souvisejících se sabotážemi letadel. Takový byl případ letu Continental Air Lines 11, který roku 1962 poslala k zemi nálož dynamitu. S terorismem je spojena i katastrofa obřího Boeingu 747 letecké společnosti Air India z roku 1985.

Připomenete si, že před pouhými sedmi lety byl nad východní Ukrajinou sestřelen proruskými separatisty Boeing 777 asijského dopravce Malaysia Airlines. Jiná z kapitol se věnuje haváriím moderních letounů Boeing 737 MAX, které způsobily jejich téměř dva roky trvající uzemnění.

Stejně jako v předchozích dvou dílech vás autor přehledně seznámí s událostmi, jež leteckým katastrofám předcházely. V řadě kapitol naleznete přepisy hovorů v pilotní kabině, případně komunikace posádek s letovými dispečery, které popisu dodávají na autentičnosti. A budete při tom, až se na místo dostaví vyšetřovatelé. Přestože jejich práce není vůbec jednoduchá, ve většině případů se jim podaří letecké havárie objasnit.


Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 3.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o pokračování leteckých katastrofDo soutěže bylo odesláno 445 tipů.

Kdo vyhrál?

DANIELA1 (445), cvmichal (445)

Správná odpověď

Kdy se narodil autor knihy Lukáš Musil?
V roce 1981.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeLetecké katastrofy a jejich vyšetřování 3 (Musil, Lukáš )
Do již třetího pokračování úspěšné knihy LETECKÉ KATASTROFY A JEJICH VYŠETŘOVÁNÍ vybral letecký publicista Lukáš Musil další havárie, které se černým písmem zapsaly do historie letecké dopravy. Naleznete zde známé,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.