Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Belgravia

Julian Fellowes je oblíbeným autorem všech, kteří milují historické romány. A pokud mezi ně patříte i vy, kniha Belgravia by vám neměla uniknout. Poznejte lesk i bídu Londýna 19. století a vydejte se do světa britské aristokracie.

Panský život vykreslený do posledního detailu


Vydejte se do světa britské aristokracie 19. století. Poznejte její lesk i odvrácenou stranu, přepych panského života vykreslený do posledního detailu vévodkyniných šatů a účesu stejně jako neurvalost hráčských doupat a přístavních krčem. Historický román, vztahové drama a detektivní thriller, to vše je Belgravia.

Sophia a Edmund spolu protančili celý večer. Bál u vévodkyně z Richmondu však přeruší špatná zpráva: Napoleon Bonaparte se blíží a britské vojsko se mu musí postavit. Mladým milencům se v té chvíli obrátí život vzhůru nohama. Co se té noci odehrálo? Ať už to bylo cokoli, i po pětadvaceti letech, kdy začne tajemství vyplouvat na povrch, nedá jistým členům vyšší společnosti spát.

Julian Fellowes vás zve do Londýna 19. století mezi společenskou smetánku. Rodiny z nejvyšší aristokracie, které nemají své bohatství a tituly komu odkázat; rodiny sice urozené, ale bohaté jen potomstvem, které musí ve sňatku hledat zajištění; a rodiny nově zbohatlých podnikatelů, toužící po vzestupu mezi šlechtu, která na ně hledí skrz prsty. Osudy, vztahy a intriky všech se protnou v paláci na Belgravském náměstí, v přepychových salónech panstva i skromných komůrkách služebnictva.

Na své si přijdou ti, které přitahuje líc i rub životního stylu britské aristokracie, především však všichni milovníci dobrých příběhů. Společně budeme držet palce sympatickým hrdinům, aby úspěšně zdolali nástrahy společenských konvencí, překazili zákeřné spiknutí a dočkali se štěstí, které může mít velmi překvapivou podobu.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Belgravia.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o příběh ze světa britské aristokracieDo soutěže bylo odesláno 1073 tipů.

Kdo vyhrál?

honzik (1073), majer (1075), jiji (1078)

Správná odpověď

Ve kterém roce Julian Fellowes adaptoval román Belgravia na televizní seriál?
V roce 2020.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeBelgravia (Fellowes, Julian)
Původ rozděluje, láska spojuje. Knižní předloha stejnojmenného seriálu od tvůrce Panství Downton. Vydejte se do světa britské aristokracie 19. století. Poznejte její lesk i odvrácenou stranu, přepych panského života vykreslený do… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.