Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Tkaničky

Začtěte se do románu, který nabízí tři pohledy na událost, která kdysi poznamenala Aldovo a Vandino manželství a na to, jak ovlivnila budoucnost rodiny. Co se tehdy stalo, že i po letech je jejich soužití plné trhlin a otevřených ran?

Tři pohledy na jeden příběh


Příběh rodiny je v románu vypravován trojhlasně, slovo postupně dostávají opuštěná matka, záletný otec i traumatizované, nyní už dospělé děti. Každý má svou pravdu, svou vinu, svá příkoří, svoji pomstu. Jejich společný příběh se v trojdílné struktuře nerozpadá, je naopak hutný, sevřený, bolestně intimní a stahuje se jako smyčka či jako klička na tkaničce kolem jádra tvořeného úvodní otázkou.

Autor jde ve výrazově silném a stylisticky střídmém textu až na dřeň, rozkládá a opět skládá tradiční rodinu v kontextu změn společenského klimatu Itálie od šedesátých let po dnešek, aby mistrně předvedl neustálé pnutí mezi nároky – osobní svoboda, realizace, štěstí – a povinnostmi, mezi sobectvím a velkorysostí, mezi prohřeškem a odpuštěním, mezi rolí viníka a rolí oběti, pnutí, které v lůně rodiny – navíc poznamenané rozkladem tradičních hodnot, sexuální revolucí a ženskou emancipací – neustále, i když často vskrytu probíhá.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Tkaničky.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 1392 tipů.

Kdo vyhrál?

hramhram (1396), irenajak (1398), Hana Vlkova (1398)

Správná odpověď

V jaké edici vychází kniha Tkaničky?
Fleet.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTkaničky (Starnone, Domenico)
Co je to rodina a co ji drží pohromadě? Tuto otázku si nutně začne klást každý čtenář útlého, avšak strhujícího románu Domenica Starnoneho Tkaničky (Lacci). Italský název v sobě totiž… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.