Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

Letecká doprava se neustále rozvíjí a těší se stále větší oblibě, ale bohužel k ní patří i tragédie. Ty nejznámější z nich, včetně nehody stroje Concorde nebo zříceného stroje hráčů hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl, si připomeňte s knihou Letecké katastrofy.

Nejznámější letecké katastrofy a jejich příčiny


Létání dopravními letadly je dnes běžnou záležitostí. Pro někoho je to rutina, pro jiného událost. Ale ruku na srdce – každého z nás během bezpečnostní instruktáže před startem někdy napadlo, co by se stalo, kdyby se letadlo zřítilo. Tento strach je naprosto přirozený a patří k lidské podstatě. A nic na tom nemění skutečnost, že létání je vůbec nejbezpečnějším druhem dopravy.

Kniha, kterou držíte v rukou, je již druhým literárním počinem leteckého publicisty Lukáše Musila. Tentokrát se autor zaměřil na havárie, které k rozvoji letecké dopravy bohužel neodmyslitelně patří.

Příčinou letecké havárie může být počasí, konstrukční vada, chyba posádky nebo pozemního personálu, případně špatná údržba. Nejčastěji se však jedná o kombinaci více faktorů. Podívejme se nyní na příběhy letadel, která z různých důvodů nedoletěla v pořádku do cíle. Dozvíme se o nehodě legendárního stroje Concorde, o srážce dvou Boeingů 747 na Kanárských ostrovech, o sestřelu korejského Jumbo Jetu sovětskou stíhačkou, o tragické nehodě hráčů hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl a mnoha dalších.

Letecká katastrofa je bezesporu tragickou událostí, zvláště pokud dojde ke ztrátám na lidských životech. Její vyšetřování však často vede k zavedení opatření, která v budoucnu podobným situacím zamezí. V těchto případech platí dvojnásob, že chybami se člověk učí. Vydejme se tedy po stopách vyšetřovatelů, kteří se snaží příčiny leteckých nehod objasnit. Často jde o práci vskutku detektivní.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát
knihu Letecké katastrofy a jejich vyšetřování.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte rozbor nejznámějších leteckých nehod


Do soutěže bylo odesláno 452 tipů.

Kdo vyhrál?

Jirkam (452), Marse1404 (454)

Správná odpověď

Kolik stran má kniha Letecké katastrofy a jejich vyšetřování?
Více než dvě stě padesát.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeLetecké katastrofy a jejich vyšetřování (Musil, Lukáš)
Létání dopravními letadly je dnes běžnou záležitostí. Pro někoho je to rutina, pro jiného událost. Ale ruku na srdce - každého z nás během bezpečnostní instruktáže před startem někdy napadlo,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.