Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o tři knihy Skoro proti všem

Časopis Student vycházel celostátně a těšil se mezi čtenáři velké oblibě, o čemž svědčí i fakt, že jeho náklad narostl až na šedesát tisíc výtisků. Připomeňte si tento týdeník, jehož autoři patřili mezi radikální kritiky komunistického režimu.

Dramatická etapa české žurnalistiky


Legendární týdeník Student zná snad každý, kdo zažil druhou polovinu šedesátých let. Když s jeho vydáváním souhlasil sám prezident Antonín Novotný, netušil, jak moc mu přeroste přes hlavu.

Celostátní týdeník se nestal běžným studentským časopisem, jak by se podle názvu mohlo zdát. Postupně měl až šedesátitisícový náklad, širokou čtenářskou obec i tematický záběr. Především však byl odvážnější než jiné časopisy, jak odpovídalo naturelu jeho mladých autorů.

Z napínavého příběhu Studenta a jeho tvůrců vznikla kniha Skoro proti všem. Není jen autentickým svědectvím doby a dramatické etapy v historii české žurnalistiky. Pozorný čtenář v ní rozpozná nejednu paralelu s dneškem; i jako určité varování.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Skoro proti všem.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o historii známého časopisu StudentDo soutěže bylo odesláno 879 tipů.

Kdo vyhrál?

hannah1112 (879), Tynka733 (879), zurekpetr (881)

Správná odpověď

Který z autorů býval redaktorem týdeníku Student?
Petr Feldstein.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSkoro proti všem (Feldstein, Petr – Libánek, Tomáš)
Legendární týdeník Student zná snad každý, kdo zažil druhou polovinu šedesátých let. Když s jeho vydáváním souhlasil sám prezident Antonín Novotný, netušil, jak moc mu přeroste přes hlavu. Celostátní týdeník… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.