Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Osvětimská ukolébavka

Přestože Helene Hannemannová do Osvětimi nemusela, ocitla se zde poté, co odmítla pouze přihlížet transportu své rodiny. Přestože ji tamní podmínky ničí, rozhodne se udělat vše, aby pomohla alespoň několika nevinným obětem režimu.

Anděl v pekle


Hlavní hrdinka Helene pochází z Německa, má modré oči a plavé vlasy. Na začátku druhé světové války se s manželem romského původu, se kterým má pět dětí, dobrovolně ocitá v koncentračním táboře Osvětim. Po příjezdu přichází o manžela, děti se jí však podaří ubránit. K tomu jí pomůže nejen árijský vzhled, ale i fakt, že je zdravotní sestra. Je přeřazena do místní nemocnice a setkává se tak tváří tvář s doktorem Mengelem a její boj o přežití začíná.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím CPress
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Osvětimská ukolébavka.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 1097 tipů.

Kdo vyhrál?

hramhram (1098), dohamaja (1098), Aurora (1099)

Správná odpověď

Jak se jmenoval manžel Helene Hannemannové?
Johann.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOsvětimská ukolébavka (Escobar, Mario)
Tam, kde jiní ztrácí naději, ona najde odvahu bojovat. Sama proti všem. Hlavní hrdinka Helene pochází z Německa, má modré oči a plavé vlasy. Na začátku druhé světové války se s… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.