Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 sci-fi knihy pro mladé Arabella z Marsu

Arabella by se na přání své matky měla ze svého domova na Marsu přemístit do Londýna, aby tam z ní udělali pravou anglickou dámu. Jenže to se mladé dívce nelíbí a je rozhodnutá udělat cokoliv, aby nikam nemusela. Podaří se jí to?

Nástrahy života ve vesmíru


Od doby, kdy Newton pozoroval bublinu, která stoupala z jeho vany, lidstvo objevuje hvězdy. Když král William III. pověřil kapitána Williama Kidda, aby na konci sedmnáctého století uskutečnil první expedici na Mars, ukázalo se, že vesmírné mise jsou proveditelné, ale i velmi výnosné.

Nyní, o jedno století později, funguje na Marsu prosperující britská kolonie.

Je domovem Arabelly Ashby, mladé ženy, která je v místních drsných podmínkách maximálně spokojená. Ale správná anglická dáma se chová jinak: netráví čas s otcem na stavbě složitých automatických strojů, ani nešmíruje svého bratra a marťanskou chůvu. A tohle chce její matka okamžitě napravit – plánuje ji přemístit do exotického světa, který Arabella nikdy neviděla: do Londýna v jakési Anglii.

Nicméně když nečekané události ohrožují její domov na Marsu, Arabella se rozhodne, že udělat správnou věc je mnohem důležitější než chování podle šablony. Přestrojí se za chlapce a připojí se k posádce Diany, lodi, která patří Mars Trading Company. Na palubě se setkává s tajemným kapitánem, kterého hned zaujme její krása i talent.

Pokud chce Arabela zachránit rodinu na Marsu, musí si poradit s rebely v posádce a zapojit se i do námořní války mezi Británií a Francií, která zuří na plné obrátky.

Ve spolupráci s Edicí Knihy Omega
patřící pod společnost Knihy Dobrovský vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Arabella z Marsu.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte Arabellino první vesmírné dobrodružstvíDo soutěže bylo odesláno 762 tipů.

Kdo vyhrál?

lebroka (765), taitauri (765)

Správná odpověď

Kdy vyšla v originále kniha Arabella z Marsu?
V roce 2016.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeArabella z Marsu (Levine, David D.)
Od doby, kdy Newton pozoroval bublinu, která stoupala z jeho vany, lidstvo objevuje hvězdy. Když král William III. pověřil kapitána Williama Kidda, aby na konci sedmnáctého století uskutečnil první expedici… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.