Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o dvě knihy Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho

Je 28. února 1986 a švédský premiér se vrací s manželkou z kina, když ho k zemi srazí výstřel. Zní to jako zápletka jedné z knih Stiega Larssona, ovšem jde o skutečnou vraždu Olofa Palmeho a vy si můžete přečíst, co k ní podle zmíněného spisovatele vedlo.

Proč byl zabit Olof Palme?


Deset let po smrti Stiega Larssona, autora slavné severské krimi série Milénium, se poprvé otevřel jeho osobní archiv, do té doby po mnoho let zapomenutý. Poté, co do něj získal přístup, objevil novinář Jan Stocklassa krabice s dokumenty vztahujícími se k neznámu projektu, jemuž se Larsson věnoval – šlo o důkladný výzkum a vyšetřování atentátu na známého švédského premiéra Olofa Palmeho.

Palme, jeden z nejkontroverznějších a zároveň nejrenomovanějších evropských politiků, byl 28. února 1986 zastřelen v ulicích Stockholmu. Pachatel nebyl nikdy dopaden a okolnosti jeho vraždy zůstávají dodnes neobjasněny.

Informace a indicie, které Stocklassa v dokumentech nalezl, vypovídají o Larssonově teorii, jak bylo ve skutečnosti zorganizováno zabití Olofa Palmeho. Teorii, v níž vystupují lidé, kteří by klidně mohli být fiktivními postavami v jednom z jeho románů. V jeho kriminálních příbězích však můžeme rovněž rozpoznat reálné lidi, jejichž aktivitami se během svého pátrání zabýval. Jde o důkaz, že představy mají velmi často blízko k pravdě.

Ve spolupráci se značkou Kontrast
patřící pod společnost Knihy Dobrovský vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát
knihu Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte teorii o atentátu na švédského premiéraDo soutěže bylo odesláno 1409 tipů.

Kdo vyhrál?

Ellucy (1409), klekipetra (1410)

Správná odpověď

V kolika krabicích byly dokumenty k případu Olofa Palmeho?
Ve dvaceti.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOdkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho (Stocklassa, Jan)
Deset let po smrti Stiega Larssona, autora slavné severské krimi série Milénium, se poprvé otevřel jeho osobní archiv, do té doby po mnoho let zapomenutý. Poté, co do něj získal… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.