Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy podle skutečných událostí Wild

Po pěti měsících driftování na ledové kře, se posádka lodi Endurance konečně ocitla na pevné zemi. Ovšem na ostrůvku, o kterém nikdo neví a navíc, vzhledem k zuřící válce, není hledání členů expedice prioritou. Podaří se trosečníkům i tak zachránit?

Ledové vězení


V roce 1914 vyráží anglický dobrodruh Frank Wild společně s významným polárním badatelem Ernestem Shackletonem a šestadvaceti dalšími muži na „poslední výpravu na Zemi“ s cílem přejít Antarktidu. Loď Endurance se však o ledovec rozdrtí dříve, než expedice vůbec dorazí k výchozímu bodu. Po celých pět měsíců muži driftují na ledové kře směrem na sever. Jenže kra se jim začíná pomalu rozpouštět pod nohama. Posádka se nakonec zachrání na ostrůvku, na kterém by je však nikdo nehledal – toto místo neznají ani velrybáři. A navíc v Evropě zuří první světová válka.

Zatímco se Shackleton vydává s hrstkou mužů na malém člunu pro pomoc, na ostrově v neustálé tmě a příšerné zimě zůstává pod vedením Franka Wilda dvaadvacet trosečníků. Po celou antarktickou zimu v tom nejhorším vězení na světě udrží Wild ve svých mužích víru v záchranu – a to díky síle své osobnosti.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Wild.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte skutečný příběh polární expediceDo soutěže bylo odesláno 509 tipů.

Kdo vyhrál?

hanusl (509), Leni07 (509)

Správná odpověď

Kdy vyrazil Ernest Shackleton na cestu k White Islandu?
19. února.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeWild (Messner, Reinhold)
Příběh Shackletonovy expedice
Příběh Shackletonovy expedice. Skutečný příběh o ztroskotání na Antarktidě vypráví Reinhold Messner. V roce 1914 vyráží anglický dobrodruh Frank Wild společně s významným polárním badatelem Ernestem Shackletonem a šestadvaceti dalšími muži na… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.