Nakladatel: Slovart

Související články

Vyhrajte Ottolenghiho pestrobarevnou kuchařku

ottolenghi-testovaci-kuchyne-moje-milovana-spiz-nahled

Našli jste během velkého úklidu zapomenutý sáček zeleniny v mrazáku? Nebo zaprášené plechovky fazolí ve spíži? Neradi plýtváte potravinami, ale už vám docházejí nápady? Pak je nová řada kuchařek tím pravým právě pro vás.

Krimi nikdy neomrzí

krimi-detektivky

Dnešní knižní tipy osloví fanoušky kriminálních příběhů. Představíme vám totiž hned čtyři knihy oblíbených českých i zahraničních spisovatelů. Kterému z nich dáte přednost? A pozor: na své si tentokrát přijdou i milovníci audioknih!

Knihy pro děti nejen ke čtení

knizni_tipy_14_9

V dnešních knižních tipech vám představíme dvě knihy, které zabaví malé i větší školáky. V první knize hrají hlavní roli pastelky – děti se naučí kreslit například různá zvířátka. A ve druhé knize se dozví, jakých omylů se dopustili nejslavnější vynálezci.

Do knihy za zvířátky

DetiCtou

Dnešní knižní tipy potěší milovníky zvířat. Představíme vám tři knihy: jedna z nich je určena nejmenším dětem, ostatní zaujmou malé školáky. První dvě vypráví o nočním životě zvířat. Kde spí? Jak v noci vidí? A ve třetí knize hrají hlavní roli pejsci.

Historie skrytá v příbězích

historie uvod

Páteční knižní tipy jsou opět ve znamení historických románů. Představíme vám pět knih, se kterými se můžete vrátit do minulosti. Zavedou vás do různých časových období a najdete v nich dobrodružství, lásku, žárlivost, smutek, zoufalství i nějakou tu záhadu.

Zapojte se do pátrání

patrani

Dnes potěšíme všechny milovníky napínavých příběhů. Jakým dáváte přednost? Dobrodružným, historickým či se špetkou humoru? Ať jsou vaše preference jakékoli, nenechte si ujít dnešní knižní tipy a zapojte se do pátrání společně s hlavními hrdiny.

Zadáno pro young adult

Young adult

Žánr young adult literatury zahrnuje knihy pro dospívající plné prvních lásek, ale také barvité fantasy či sci-fi příběhy. Nemusí je číst jen mladí, určitě zaujmou i dospělé čtenáře.

Historické příběhy mnoha odstínů

historicke uvod(2)

Knihy, které jsme pro vás dnes vybrali, vás snadno přesvědčí o tom, že historie nebývá černobílá. I minulost, stejně jako aktuální dění, má totiž své vlastní odstíny. Neochudíme vás však ani o trochu té romantiky.

Pivní radovánky

pivo_za_cisare_pana

Patříte k milovníkům piva? A chcete se dozvědět zajímavosti z historie tohoto kvašeného alkoholického nápoje hořké chuti? Pak si nenechte ujít novou knihu fotografa Pavla Scheuflera Pivo za císaře pána. Text je doplněn autentickými fotografiemi.

Tipy do kuchyně

tipy do kuchyne uvod(1)

Tentokrát jsme pro vás v pondělních tipech připravili opravdové lahůdky. Podíváme se totiž do kuchyně. Nebude to ale jenom o vaření a receptech, ale zaměříme se i na kuchyňské vychytávky. Třeba jak zlepšit systém ukládání potravin nebo mytí nádobí. Tak do toho!