Nakladatel: Radioservis

Jak se vyrovnat s tím, že už to skončilo…

moznostinahled

Když skončí vztah, je potřeba se s tím nějak vyrovnat, přijmout tuto skutečnost. Jednou z možností je „vypsat se z toho“, jak učinil hrdina románu, který k nám dnes přichází jako audiokniha.

Očima, ale především ušima

ocima-nahled

Od března až do května nás všechny nenadále zaskočila pandemie a hlavně různá restriktivní opatření, která s ní souvisela. Snad i proto je v dnešní rubrice většina titulů převážně v audio verzi. Ta se totiž dala stahovat bez omezení. Pokud vás dnešní recenzní postřehy zaujmou, pak v souvislosti s podporou malých nakladatelů a knihkupců doporučuji pořídit knihy tištěné.

Absolutním vítězem ceny Alza.cz Audiokniha roku 2019 je groteska ze současné vesnice DĚDINA

Audiokniha-roku-2019_Jiri-Dvorak

Které audioknihy a kteří interpreti získali ocenění? Následující audioknihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti!

Máte rádi detektivky?

Tipy_Morusovy strom_Poklad byzantskeho kupce

Dnes jsme si pro vás připravili dva zajímavé tipy, které ocení zejména milovníci detektivek a vzrušujícího čtení. Prvním je knížka plná intrik a tajemství, druhým pak poutavá audiokniha.

Jsou známy nominace na nejlepší audioknihy roku 2019

FOTO : MARTIN PEKÁREK

Beneš, Vlasák nebo Bambas? Hrzánová, Maciuchová či Ježková? Pagnolovy vlídné vzpomínky z Provence anebo Houellebecqův skličující román z dnešní Francie? Ti všichni mohou uspět v soutěži o nejlepší audioknihy roku 2019, kterou pořádá Asociace vydavatelů audioknih (AVA). Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova převezme herec Jiří Dvořák.

Na cesty s knihou

Tipy_Cestovani z pohodli domova

Když teď musíme zůstat doma, cestujme alespoň prostřednictvím zajímavých povídek a průvodců. Podívejme se třeba do Polska, po stopách Cizinky do Skotska nebo navštivme působivá místa v Česku, např. Šumperk. Poznáme památky i jejich historii.

Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! – 12hodinový živý maraton na Dvojce

At ziji knizky_nahled

V Českém rozhlasu Dvojka s velkým znepokojením a obavami sledujeme aktuální vývoj na české kulturní scéně, kdy se řada subjektů potýká se závažnými existenčními potížemi.

Thrillerový začátek týdne

Napeti s nadechem nadprirozena

Do nového týdne jsme si pro vás připravili thrillerovou knižní nadílku plnou nejistoty, akce a napětí. Čekají v ní známí vrahové, záhadná zmizení, nehostinné prostředí severských zemí, sousedská rivalita i loupež století.

Autobiografie

autobiografie-uvod

Čas strávený s rodinou je pro nás většinou vzácný. Po dlouhých dnech strávených mezi čtyřmi zdmi našeho domova ho může ale být trošku příliš. Možná je to pravá chvíle k ponoření do života jiných lidí. Přesně to nabízí dvě autobiografická vyprávění, která si dnes představíme.

Parodická opera

Zebracka opera

Václav Havel dokončil Žebráckou operu v sedmdesátých letech, tedy v době normalizace v Československu. Hra zachycovala tehdejší režim a společnost a její uvedení nebylo oficiálně možné. Nyní vychází jako audiokniha, kterou namluvili známí čeští herci a herečky.