Nakladatel: Plot

Související články

Po Česku

uvod-krajiny

První jarní dny začínají prosvítat námrazou na našich oknech, nastal tak čas, abychom se opět nadechli a porozhlédli se po krajině okolo sebe. Křesla, teplé ponožky a dobré knihy na nás počkají doma. Jsou ale knihy, které je třeba si brát na výlety s sebou – dvě z nich si dnes představíme.

Napínavý začátek týdne

krimi-tipy-nahled

Začněte týden s dobrou detektivkou! Pondělní knižní tipy představí další skvělou krimi od Dominika Dána, vezmou vás na výpravu za Jantarovou komnatou a odhalí vám tajemství, které skrývá Tajná manželka.

Průvodci – různé světy pod drobnohledem

svetlo

Svět okolo nás je různorodý a nabízí tolik zajímavých věcí, až oči přecházejí. Dnes vám proto představíme průvodce, kteří vám pomohou se v některých oblastech zorientovat – ať už jde o cestování, náboženství, hmyz nebo třeba bojové umění. Stačí si vybrat, co vás zajímá.

Inspirace pro volný čas

Zamereno-na-fotografie-perex

Volný čas trávíme každý jinak. Někdo rád relaxuje na zahradě či si zajde fotit do přírody, někdo jde na procházku se svým psem a jiný sní o první napsané knize. Ať už je vaše záliba jakákoliv, určitě vás potěšíme dnešními tipy, kde najdete plno námětů pro aktivity ve vašem volném čase.

Černá sanitka přijíždí s další várkou neuvěřitelných příběhů

sanitky-nahled

„Já osobně u toho sice nebyl, ale jeden můj dobrý kamarád tvrdil, že…“ Druhý a třetí díl oblíbené knižní série vám představí celou sbírku děsivých i bizarních historek, které žijí v povědomí lidí, ale ve skutečnosti se nikdy nestaly.

Ekonomie, digitalizace, technologie – jak se v tom vyznat a nezbláznit se

computer

Vyznat se v dnešním světě není občas úplně jednoduché. Veškeré události kolem nás se dějí zrychleně, a tak se není co divit, že se občas ve všem začneme trochu ztrácet. Pojďme se tedy na chvíli zastavit a podívat se na knihy, které nám pomohou se v aktuálním světě lépe vyznat.

Volný čas

obloha

Nevíte, co s volným časem? Koušete se nudou a rozptýlení je v nedohlednu? S tou správnou knihou porazíte nudnou šeď v okamžiku. Dětští čtenáři mohou sáhnout po zpěvníku či tvořit vlastní příběhy díky Fantazníku, zatímco dospělí mohou zapracovat na své kondici či vycvičit psa.

Vaříme zdravě

Tipy_Mami mam hlad_Eat Race Win

Dnes budeme vařit zdravě, chutně a snadno pro děti do jednoho roku a také pro vytrvalostní sportovce. A s mírnými úpravami se z pokrmů stanou jídla vhodná pro celou vaši rodinu.

Nápady pro volný čas

doma-kutil

Zvlášť v dnešní době, kdy většinu času trávíme doma, je potřeba volný čas nějak smysluplně vyplnit. Přinášíme vám proto tipy na čtyři knihy, se kterými to půjde jako po másle. Můžete si něco vyrobit, rozvíjet své kreativní schopnosti nebo se třeba naučit, jak zabavit svého pejska.

Zajímavá historie

zajimava-historie

Znalost historie je pro nás důležitá. Můžeme se z ní poučit, někdy se u ní i pobavit a také se nechat inspirovat. Zajímají vás okolnosti vzniku řádu premonstrátů? Nebo se zajímáte o historii Národního divadla? Či snad preferujete moderní dějiny? V dnešních tipech si určitě vybere každý.