Nakladatel: Pikola

www.knihyzpikoly.cz/


Pikola - Nejnovější knihy

knihaRok ušatého Majka knihaSuperMáňa knihaJak si vypěstovat jednorožce knihaDědečku, vyprávěj o Praze

Pikola - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. února 2024

nenechte_si_ujit

I v dalším únorovém týdnu se koná několik literárních akcí. Nenechte si ujít pohádkové čtení z knihy Smolný den, uvedení knihy Paramisa: Pohádky a příběhy romských vypravěčů z bývalého Československa či autorský večer Víta Dana Kolingera.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2024

nenechte_si_ujit

Jaké literární akce vás čekají v posledních lednových a prvních únorových dnech? Nenechte si ujít křest knihy Rok ušatého Majka, představení sbírky poezie Ondřeje Kayse Démonoskopie či debatu o knize Michaela Ignatieffa O útěše.

Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. října 2023

nenechte_si_ujit

Před námi je další říjnový týden a s ním i mnoho akcí pro všechny milovníky literatury. Těšit se můžete třeba na křest knihy Ester Staré, autorské čtení Anny Strnadové či Lucie Brejšové. A koná se i literární festival zaměřený na čtenáře young adult HumbookFest!

Nenechte si ujít v týdnu od 14. do 20. srpna 2023

nenechte_si_ujit

I další srpnový týden nabízí několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. V Litomyšli si nenechte ujít setkání se třemi regionálními autory: Irenou Švecovou, Janou Faitovou a Jířím Jeníkem. V Táboře se koná další letní čtení v botanické zahradě.

„Většina kluků po knížce s dívčí hrdinkou nesáhne,“ tvrdí autorka dětských knih Pavlína Jurková

P. Jurkova uvod(1)

Napsat knihu není snadé. A napsat knihu, která osloví dětského čtenáře, je poměrně náročný úkol pro každého autora. Pavlína Jurková se však role spisovatelky knih pro děti zhostila na výbornou a s každým dalším titulem nás přesvědčuje o tom, že dětem opravdu rozumí.