Nakladatel: Pikola

Pikola je nakladatelství literatury pro děti. Oslovuje děti všech věkových kategorií.

Její produkce zahrnuje leporela, obrázkové knížky, naučné knížky i příběhy pro začínající a zkušené čtenáře. Vydává knihy překladové, například bestsellerové série Dogman a Péťa, nebo tituly světoznámého Roalda Dahla, stejně jako původní tvorbu českých autorů a ilustrátorů, jakými jsou Robin Král, Klára Smolíková, Jolka Krásná, Zdeněk Miller a další. Knížky z Pikoly pravidelně získávají nominace na prestižní literární ocenění. Pikola – to je svět nekonečné fantazie a radosti z vyprávění.

www.knihyzpikoly.cz/


Pikola - Nejnovější knihy

knihaPohádková expedice knihaRok ušatého Majka knihaSuperMáňa knihaJak si vypěstovat jednorožce

Pikola - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 6. do 12. května

nenechte_si_ujit

Opět tu máme pravidelný přehled literárních akcí, které byste si neměli nechat ujít. Přijďte třeba na besedu s literátem a cestovatelem Jiřím Peňásem či na setkání čtenářského klubu zaměřené na tvorbu Aleny Mornštajnové.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. dubna do 5. května

nenechte_si_ujit

I v posledních dubnových a prvních květnových dnech se konají zajímavé literární akce. Dospělí by si neměli nechat ujít třeba besedu s farářkou Martinou Viktorií Kopeckou a děti (zejména holčičky) určitě potěší pohádkové čtení z knihy o jednorožcích.

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. února 2024

nenechte_si_ujit

I v dalším únorovém týdnu se koná několik literárních akcí. Nenechte si ujít pohádkové čtení z knihy Smolný den, uvedení knihy Paramisa: Pohádky a příběhy romských vypravěčů z bývalého Československa či autorský večer Víta Dana Kolingera.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2024

nenechte_si_ujit

Jaké literární akce vás čekají v posledních lednových a prvních únorových dnech? Nenechte si ujít křest knihy Rok ušatého Majka, představení sbírky poezie Ondřeje Kayse Démonoskopie či debatu o knize Michaela Ignatieffa O útěše.

Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. října 2023

nenechte_si_ujit

Před námi je další říjnový týden a s ním i mnoho akcí pro všechny milovníky literatury. Těšit se můžete třeba na křest knihy Ester Staré, autorské čtení Anny Strnadové či Lucie Brejšové. A koná se i literární festival zaměřený na čtenáře young adult HumbookFest!