Nakladatel: Mladá fronta

Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. srpna 2020

nenechte_si_ujit

Z prázdnin už zbývají pouhé dva týdny, tak si je pojďte zpříjemnit pěknými literárními akcemi. V Praze se koná například křest knihy Josefa Klímy a Marka Epsteina Šarlatán či festival dětské literatury Mami, tati, dějou se věci!

Po stopách Čechů ve světě

Nekola_Po stopach Cechu ve svete

Víte, kdo po čtyři desetiletí držel rekord nejdéle sloužícího člena amerického Kongresu? Kdo zakládal první operu na Novém Zélandu? Kdo v Austrálii zakládal nejslavnější lyžařské letovisko? A kdo v Peru koupil pozemek, pod nímž archeologové odhalili bájnou starověkou hrobku s tunami zlata?

Štace

Russellova_PribehNejhorsiNejkyVHistorii

Disponovat skvělým hudebním nadáním zavazuje. Když se proto objeví příležitost, je pro každého takto obdařeného prakticky povinností vyrazit na turné se slavnou kapelou. No řekněte, kdo by se netoužil přihřát na výslunní úspěchu těch šťastnějších?

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. června 2020

nenechte_si_ujit

Po turbulentním jaru se vše pomalu, ale jistě vrací k normálu. A tak vám opět můžeme přinést tipy na literární akce, které se budou během příštích dní konat. Zúčastnit se můžete například křtu knihy Daniely Kovářové nebo LiStOVáNí.

Vzdělaná: Ze šrotiště na Harvard

vzdelana-uvod

„Tohle není příběh o mormonismu. Ani o žádném jiném náboženství.“ Těmito slovy Tara Westoverová otevírá jeden z největších memoárových bestsellerů posledních let nazvaný Vzdělaná. Po přečtení anotace zní tato věta přinejmenším překvapivě. Přesto je pro pochopení knihy klíčová.

Nenechte si ujít v týdnu od 10. do 16. února 2020

nenechte_si_ujit

Příští týden se můžete těšit na pěknou řádku literárních akcí – například na besedu s Terezou Schillerovou či Jakubem Trpišem. Také se bude křtít audiokniha Adelheid, kterou znáte v tištěné podobě od Vladimíra Körnera.

Nenechte si ujít v týdnu od 13. do 19. ledna 2020

nenechte_si_ujit

I další lednový týden roku 2020 můžete strávit ve společnosti literatury. Můžete zajít například na další LiStOVáNí, na přednášku o Karlu Čapkovi nebo na setkání se spisovatelkou Biancou Bellovou.

Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. prosince 2019

nenechte_si_ujit

Vánoce se kvapem blíží, a tak pokud nevíte, co svým blízkým k Vánocům, zajděte se inspirovat na některou z literárních akcí. V Brně se například koná beseda a autogramiáda ke knize Lukáše Hejlíka 365 Gastromapa a v Ostravě se můžete seznámit s novou knížkou Ladislava Špačka.

Romány oživující historii

historicke-romany

Prostřednictvím vybraných románů se čtenáři přenesou do dob minulých. Zažijí hon na čarodějnice čimilostná vzplanutí, poznají život československých legionářů, usednou ke stolu s Adolfem Hitlerem a budou svědky smrti Albrechta z Valdštejna.

Nenechte si ujít v týdnu od 25. listopadu do 1. prosince 2019

nenechte_si_ujit

I v příštím týdnu se nudit určitě nebudeme, například ve Zlíně se koná další LiStOVáNí, v Ústí nad Labem bude mít autorské čtení Simona Racková a v Praze pokřtí sadu S knížkou do života.