Nakladatel: Meander

Související články

Terapie komiksem

terapie-komiksem-nahled

Na dnešek jsme si pro vás připravili komiks, jenž může navíc trochu sloužit jako terapeutické čtení. Pokrývá totiž řadu témat od rodinných vztahů a intimity přes násilí a smutek až po humor a ironii. To vše je znázorněno pomocí různých výtvarných technik.

Dobrodružné čtení pro starší děti

ctenari_2teenageri

Dnes vám představíme čtyři knihy určené starším dětem. Ve dvou z nich jsou dokonce zpracované reálné osudy: Kiran Millwood Hargraveová se inspirovala skutečným příběhem polární lišky a Sue DiCicco vypráví o odvážné dívce bojující s leukémií.

Komiksový výlet do kláštera

klaster-nejsvetejsiho-srdce-nahled

Dnes jsme si pro vás připravili komiksový tip! Vydejte se na cestu poznání s mladým mnichem Stiborem, jemuž začíná být prostředí kláštera obklopeného toxickou mlhou malé, a tak chce změnu. Čeká vás příběh o hledání odpovědí, o narušování zavedených pořádků a o vyjití z komfortní zóny.

Se zvířátky do pohádky

Pohadky

Dnešní knižní tipy opět potěší nejmenší čtenáře – zejména milovníky zvířat. Prožijte pořádné dobrodružství s králíčkem, jezevcem a lasičkou, kočičkou či liškou. Vyberte si zvířátko, které máte nejraději a pusťte se do čtení!

Zábavné encyklopedie

tipy-encyklopedie

Dnes vám představíme dvě encyklopedie, které by neměly chybět v žádné domácnosti. V první z nich najdete nejrůznější informace o planetě Zemi doplněné působivými fotografiemi, nákresy i ilustracemi. Ve druhé se dozvíte, jaké tajuplné bytosti se u vás doma schovávají.

Kratičká kniha dětem a mládeži

Pajasan_uvodni

Vizuálně povedené vydání knihy Pajasan od Vratislava Brabence zdobí krásné ilustrace Petry Josefíny Stibiztové. Doba, pro kterou bylo dílo psané, je v nenávratnu, ale trochu moudrosti přece může předat i současné generaci.

Komiksová bajka o nedokonalém světě

nahled-salvatore

Máte rádi bajky a komiksy? Potom pro vás máme tip na komiksovou knihu z Francie, která pojednává o psím automechanikovi a krátkozraké prasnici. Jedná se o příběh komentující současný svět, při jehož čtení se dojmete, zasmějete, nadchnete a možná i trochu rozpláčete.

I deštivá sobota může být skvělá

Velky mokry balonek_uvodni

Ricardo Liniers, autor populární série komiksů Macanudo, napsal a ilustroval také příběh Velký mokrý balónek, k němuž ho inspirovaly jeho dvě dcerky. Rozverná knížka chytne za srdce vaše děti i vás.

Zázraky, které se dějí jen v noci

planetka uvodni

Co asi dělají hračky, když se děti uloží ke spánku? Pokud si myslíte, že nic, velmi se mýlíte! O tom vypráví příjemný komiksový příběh známého výtvarníka, v němž plyšák Planetka začíná dovádět právě tehdy, když se jeho malá majitelka uloží ke spánku a zavře oči…

Další komiksový Liniers

jindriska–nahled

Na třetí adventní víkend jsme si připravili další milý komiks, který je vhodný pro malé i velké čtenáře. A zejména pro knihomoly a knihomolky, protože příběh pojednává o tom, jak se Jindřiška jala vyrobit si vlastní knížku se vším všudy. Třeba tento komiks probudí kreativního ducha i ve vás!