Nakladatel: Meander

Související články

Za vysvědčení – knihu

Skolaci

Už za dva dny přinesou děti domů vysvědčení. Chcete je odměnit, ale nevíte, jaký dárek zvolit? Přece knihu! My vám dnes představíme šest titulů, které školáky jistě potěší. Pro který z nich se rozhodnete?

Pohádkově pro nejmenší

deti si ctou

Dnes vám představíme několik knih, které ocení hlavně nejmenší čtenáři. Těšit se můžete především na vyprávění o neobvyklých přátelstvích: děti díky nim pochopí, jak důležité je mít v životě spolehlivé kamarády, kteří je nikdy nenechají ve štychu!

Komiksové vzpomínky na válku

alanova-valka-III-nahled

Třetí a závěrečný díl autobiografické komiksové série zpracovává vzpomínky amerického veterána z druhé světové války. Netematizuje válku samotnou, ale vnitřní vyrovnávání se s jejími následky, hledání ztracených přátel a nacházení nové životní cesty.

S americkým veteránem až do Plzně

alanova-valka.2

Druhá kniha z komiksové autobiografické série o americkém válečném veteránovi může být pro české čtenářstvo zajímavá zejména proto, že se její děj odehrává právě u nás – a to v Plzni a Praze v době osvobozování! V knize na vás zároveň čekají krásné ilustrace.

Objevuj propojený svět

ZEME

Rádi byste svým dětem (nebo i sobě) pořídili nějaké naučné, ale přitom zábavné knihy? Přinášíme vám inspiraci! Těšit se můžete třeba na encyklopedii o smyslech (lidských i zvířecích) či netradiční atlas stromů. Díky dalším knihám se naučíte ovládat emoce a zbytečně nepropadat stresu a úzkosti.

Vzpomínky na dětství

alanovo-detstvi-nahled

Dnes vám představíme knihu, jež vznikla díky nečekanému a hlubokému přátelství dvou lidí – umělce a bývalého vojína. Graficky unikátní a krásně zpracovaná kniha pojednává o běžném životě v předválečných Spojených státech skrze vzpomínky Alana, který později v druhé světové válce sloužil.

Dětem k svátku – knihu!

deti-si-ctou

Mezinárodní den dětí se blíží! Nevíte, čím své ratolesti obdarujete? Přece knihou! A my vám pomůžeme s výběrem. Dnes vám představíme dokonce sedm pohádkových příběhů kypících dobrodružství, kouzel i ponaučení, ze kterých můžete vybrat ten pravý dárek podle věku svých ratolestí.

Pohádkový výlet

Pohadky

Dnes vám představíme několik knih, díky kterým navštívíte různé pohádkové světy. Poznáte lakomého sedláka, mnoho strašidel či vílí švadlenku. Zjistíte, co se stane s rozbitými hračkami a jaké výsady si (na rozdíl od princezen) užívají princové.

Zábavné učení pro děti i rodiče

tipy pondeli uvod (1)

Myslíte si, že už toho víte dost a že vzdělávat a učit by se měly především vaše děti? No, možná tak docela nemáte pravdu. V šesti publikacích, které jsme dnes vybrali do pravidelných tipů, se ledasčemu přiučí i dospělí. Tak vezměte své ratolesti a pusťte se do toho společně!

Nejlepší přátelé

martha_a_alan

Dobří přátelé jsou k nezaplacení. Své o tom věděli i Alan Ingram Cope a jeho kamarádka ze školy Martha Marshall. Právě o jejich přátelství pojednává kniha Emmanuela Guiberta s názvem Martha a Alan.