Nakladatel: Kazda

Související články

Život včel

Vcelareni pro deti nahled

Vítejte ve včelím úle, kde organizovaně žijí matka-královna, dělnice a trubci. Díky příručce si osvojíte, jak správně pečovat o své včelstvo, a odměnou vám budou včelí produkty jako med a vosk. Nechybí ani tipy, jak včely chránit, a samozřejmě také bohaté ilustrace.

Poznejte ptáky našich zahrad

Poznate ptaky nasich zahrad_uvodni

Naučte se poznávat až 100 druhů ptáků zdržujících se na našich zahradách. Budete překvapení, jaké zajímavé jedince mezi nimi najdete. Dozvíte se ale i to, jak je na zahradu přilákat nebo jaké krmivo je pro ně vhodné.

48 zábavných aktivit pod širým nebem

Lesni skolka karty

Vyrazte s dětmi do přírody! Pomocníka najdete v podobě balíčku karet, který obsahuje řadu tipů na činnosti pod širým nebem. Nechybí jak kolektivní hry, tak i aktivity na procvičení zálesáckých dovedností.

Zahrajte si o naučný výlet mezi písečné duny

Podstata pouste

Patříte mezi ty, kteří považují poušť za nekonečné kilometry písku, na kterých není nic zajímavého k vidění? Tak to vás překvapí publikace Michaela Martina, ve které se dozvíte, že mezi dunami se skrývá nejedno tajemství.

Kamarádi z lesa zahánějí stesk

Kamaradi z Medoveho lesa_Jak zahnat stesk

Malému Davídkovi se do lesní školky příliš nechce, protože se mu tam stýská. Naštěstí jsou tu lesní kamarádi, kteří mu vyrobí neobyčejný kalendář plný dárků…

Vydejte se objevovat jedlou přírodu ve svém okolí

Jedle mesto

I město se svými zastavěnými plochami ukrývá jedlé plodiny. Nový průvodce obsahuje tipy, kde nasbírat bylinky a volně rostoucí ovoce a jak ho zpracovat. Díky sklizni si může člověk obohatit jídelníček a posílit vazbu s bezprostředním okolím.

Králíčci v ohrožení

Kamaradi z Medoveho lesa kralicci v ohrozeni

Zvědavý lišák Míša, zdrženlivá laňka Daňka, mazané divoké prasátko Chrochtík a starostlivá mývalka Makovička jsou kamarádi z lesa, kteří pomáhají tam, kde je třeba. Tentokrát s pomocí neposedné Pavly zachrání dva králíčky.

Objevování fascinujícího světa

Podstata pouste

Vydejte se na mimořádnou cestu za poznáním, která vás provede pouštěmi a polopouštěmi celého světa. Proniknete do podivuhodného světa ukrývající plno zajímavostí a poznáte místní faunu i flóru. Nechybí ani obsáhlá fotografická příloha.

Pohádkové příběhy

Skutecne_lidske_pribehy

Než zazvoní zvonec a pohádky je konec, zažijí hrdinové spoustu dobrodružství a zábavy. Nejinak je tomu v dalších pohádkových příbězích. Na scénu se vrací kamarádi z Medového lesa, Matěj se musí postarat o malého dinosaura a nechybí ani lidsko-duší svatba!

Průvodci na cesty

Tipy_Cestovani z pohodli domova

Vycestujte s námi do tajemných krasových oblastí České republiky, dopřejte si prosluněný výlet na Sardinii nebo pronikněte hluboko do podstaty pouště. To vše bude dnes možné díky našim tipům!