Nakladatel: Kazda

Založte si houbovou zahrádku

pestovani-hub-nahled

Patříte mezi nadšené zahrádkáře? Vyrážíte s oblibou do lesa sbírat houby? A už vás někdy napadlo, že byste mohli tyhle dvě vášně spojit a naučit se pěstovat houby na vlastní zahrádce? Kniha Folka Kullmana vám s tím pomůže.

S atlasem v ruce do přírody

s-atlasem-do-prirody

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře a slunečných dnů ubývá. Jak ale s podzimem naložit? Milovníci hub si ještě přijdou na své. A pro ty, kterým procházky v mokrém listí nic neříkají a dávají přednost třeba společnosti hvězd, dnes také něco máme…

Získejte nový pohled na fascinující svět mechorostů

mechy-nahled

Zkusili jste si někdy při svých toulkách v přírodě podrobněji prohlédnout, co roste pod vašima nohama? Mech mnoho lidí často ani nevnímá, ale i tento zdánlivě obyčejný mikrosvět je přímo fascinující.

Inspirace pro volný čas

Zamereno-na-fotografie-perex

Volný čas trávíme každý jinak. Někdo rád relaxuje na zahradě či si zajde fotit do přírody, někdo jde na procházku se svým psem a jiný sní o první napsané knize. Ať už je vaše záliba jakákoliv, určitě vás potěšíme dnešními tipy, kde najdete plno námětů pro aktivity ve vašem volném čase.

Nej ze světa dinosaurů

dinosauri-nahled

Považujete se za znalce dinosaurů a myslíte si, že už o nich víte všechno? Anebo jste naopak těmito prehistorickými monstry nepolíbení a rádi byste se dozvěděli víc? Dnes máme tip na knihu plnou dinosauřích rekordů a zajímavostí doprovázenou mnoha krásnými ilustracemi.

Věda, fakta, zajímavosti

Tipy pro školáky i školačky

Nejen pohádková říše nabízí dobrodružné a zajímavé příběhy. Dnešní knihy představí řadu zajímavých oborů ze skutečného světa. Milovníci rekordů ocení publikaci o dinosaurech. Dětští čtenáři zjistí, že věda může poučit i pobavit, a poznají pestrobarevná zvířata žijící v divočině.

Průvodce světem hub do kapsy

Kapesni atlas hub_uvodni

Nejen pro vášnivé houbaře tu dnes máme tip na praktický Kapesní atlas hub. Najdete v něm 165 druhů hub uspořádaných podle míst, kde zpravidla rostou. Knížku doplňuje více než 170 barevných fotografií a přes 80 barevných kreseb.

O čem šeptají mechy

mechy-nahled

Nadýchané zelené polštáře máme neoddělitelně spjaté s hlubokými lesy. Houpou se pod nohama, tlumí kroky divokých zvířat a propůjčují přírodě nádech tajemna. Sáhněte po knize Wall Kimmererové a přibližte se fascinujícímu světu mechorostů.

Obrázkové učení

čtoucí dítě - ilustrační

Učení nemusí být mučení, zvláště když se jedná o obrázkové knihy. Začínající čtenáři pochopí protiklady a děvčata se mohou vydat s oblékací panenkou do Berlína. A nechybí ani zajímavé informace ze světa zvířat a pohled do mraveniště.

Saúdskou Arábií od gauče ke gauči

couchsurfing-v-saudske-arabii

Cestování už sice není tak omezené, jako tomu bylo loni touto dobou, ale i tak jsou pořád lokality, kam se cestovat nedoporučuje nebo cestovatele příliš nelákají. A pro takové případy tu máme knihy. Nebo lépe řečeno – cestopisy. Navštivte spolu s námi zemi Blízkého východu hezky z gauče. Doslova.