Nakladatel: Karmelitánské nakladatelství

Související články

Jak na modlitbu

modlitba-uvod

Modlitba zdaleka není jen odříkání otčenáše. Modlitba může být tichá i vyslovená, společná i soukromá, dlouhá i kraťoučká. Dnes si představíme knihy, které s modlitbou pomohou mladým lidem i dospělým.

Knihy pro nejmenší děti

Maly ctenar

Lásku ke knihám je dobré pěstovat od raného dětství. S tím pomohou bohatě ilustrované a zajímavé pohádkové příběhy. Nezáleží na tom, zda je hlavním hrdinou rostlina, Ježíš či líný Pecivál. Na každého čeká velké a poutavé dobrodružství.

Utrpení a oslavení Ježíše Krista

utrpeni-pane-podle-jana

S nedávnou oslavou Velikonoc si někteří z nás připomínali i ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Patříte-li mezi ně, neměla by vám uniknout kniha profesora a teologa, v níž se zabývá klíčovou událostí křesťanství.

Výprava za novými znalostmi

Tipy_Kostka_Paralelni existence_Znameni a symboly

Dnes jsme si pro vás připravili samé objevné tipy. Díky nim poznáte příběh slavné Rubikovy kostky, zjistíte více o počátcích tisku knih v českých zemích a naleznete odpovědi na časté otázky ohledně katolické víry.

Jak by vypadalo setkání dnešních mladých lidí s Ježíšem?

Ahoj Jezisi muzeme si proluvit

Františkán se zamyslel nad tím, co by se dělo, kdyby se pět mladých lidí v restauraci setkalo s neznámým mužem, který by byl ve skutečnosti Ježíšem. Otevřeli by svá nitra a přijali by nabízenou pomoc? A jaká slova by zvolil samotný Ježíš?

Anselm Grün a anděl Vánoc

andel-vanoc-grun

Jakou roli hrají andělé ve vánočním příběhu? A jak působí vánoční andělé v našich životech? Nad tím se zamýšlí jeden z nejčtenějších autorů křesťanské literatury současnosti, německý teolog a benediktinský mnich Anselm Grün.

Její jméno je žena – ženské hrdinky v různých situacích

Jeji-jmeno-je-zena-perex

Nemáte-li stále nakoupeny všechny dárky na letošní Vánoce, přinášíme vám hned několik knižních tipů na poslední chvíli, které osloví jak čtenáře hledající oddych, tak i fanouška nervy drásajících dramat. Nosným motivem všech námi dnes vybraných knih jsou ženy.

Dárky pod stromeček pro celou rodinu

vanocni-darek

Vánoční svátky jsou doslova za dveřmi. Sháníte ještě poslední dárky pro své blízké? Pak tu pro vás máme tipy na zajímavé knihy, které potěší doslova celou rodinu, od těch nejmenších až po ty, co toho zažili nejvíce.

Vánoční nadílka pro děti

deti vanoce

Štědrý den se pomalu, ale jistě blíží. Jak si zkrátit čekání na Ježíška? Přeci pomocí pohádkové nadílky. Malí čtenáři mohou prostřednictvím stránek navštívit školu jednorožců a Medový les, vystřihnout si anděly a zažít nečekaná dobrodružství se zvířátky a mašinkou Vendy.  

Poraďte si se životem

Komunikace

Dnešní tipy budou maličko poučné, ale i vtipné a užitečné. Dozvíte se díky nim, jak v práci komunikovat s cizinci, jak se stát laskavým a zodpovědným, jak si zodpovědět některé důležité životní otázky a jak jednat, když vás popadne hněv.