Nakladatel: Host

Nenechte si ujít v týdnu od 26. září do 2. října 2022

nenechte_si_ujit

Září končí a přichází říjen. I v tomto týdnu se však můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít debatu o knize Nad propastí oxfordského výzkumníka Tobyho Orda, přednášku cestovatele Ladislava Zibury či diskuzi o důležitosti literárního překladu.

Vyhrajte román o snaze přežít bez peněz

zazraky

Do jaké míry přizpůsobujeme život nedostatku peněz? Definují nás prostředky, které nemáme? Dokážeme ze sebe setřást společenskou třídu, v níž jsme vyrostli? Nebo se vymanit z předurčení svého pohlaví?

Vyhrajte román o šikaně a falešném pozérství

srabnahled

Zhudebňovali hororovou tématiku a pro svoje fanoušky vystupovali jako násilníci s děsivými maskami – póza, která fungovala. Jenže co když se vám v životě dějí nepříjemnosti tak dlouho, až to jednoho dne nevydržíte a z představení je najednou realita?

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. září 2022

nenechte_si_ujit

Další zářijový týden je před námi a to znamená i nové pozvánky na různé literární akce. Zajít můžete třeba na křest knihy Krevní msta Petry Machové (závěrečného dílu série Dračí město) nebo na besedu se Zuzanou Dostálovou či Timem Postovitem.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. srpna do 4. září 2022

nenechte_si_ujit

Letní prázdniny utekly jako voda a nejen děti čeká za pár dní návrat do pravidelného režimu. Někdy je ale fajn nabourat ho nějakou zajímavou akcí. Zajít můžete třeba na vsetínské letní čtení na střeše či scénické čtení z cyklu LiStOVáNí.

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. srpna 2022

nenechte_si_ujit

I druhý srpnový týden nabízí několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Milovníky anime a čtenáře mangy potěší setkání manga anime klubu. A děti mohou dorazit na další letní čtení v botanické zahradě – tentokrát s knihou Kdo roste v parku.

Získejte napínavé hledání zmizelé studentky

soutez-a-noc-byla-jako-samet

Maite žije nudným, fádním životem sekretářky. Ovšem jen do dne, kdy ji sousedka požádá o pomoc a následně zmizí. Kam se poděla? A proč se ji Maite rozhodne hledat? Co má společného s mladým Jestřábem Elvisem? A proti komu vlastně stojí?

Okovy společenských tříd

zazraky

Španělská autorka Elena Medelová napsala román, do kterého zapojila hned několik důležitých témat. Nabízí příběh o ženách, o zodpovědnosti a o tom, jak člověka definují prostředky, které nemá. Jak moc přizpůsobujeme svá rozhodnutí nedostatku peněz?

Nenechte si ujít v týdnu od 18. do 24. července 2022

nenechte_si_ujit

Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a s ním i Měsíc autorského čtení. Pokud tedy budete v následujícím týdnu v Brně nebo Ostravě, určitě si zajděte poslechnout některé ze zajímavých čtení českých či islandských autorů.

Krátké texty pro dlouhé chvíle

Psaní - ilustrační

Léto si většina z nás spojuje s dovolenou. Patříte ke čtenářům, kteří během dovolené nemají moc času na čtení, ale přesto byste rádi měli nějakou knihu po ruce? Pak si nenechte ujít dnešní knižní tipy – představíme vám kratší texty, ze kterých si vybere každý.