Nakladatel: Dokořán

Humor na léto

usmev

Vezměte si na dovolenou knihy, které vám na tváři vykouzlí úsměv. Ať už máte rádi zahraniční odpočinkovou literaturu nebo klasický český humor, určitě si vyberete.

Historie i současnost hromadné dopravy

vlaky-trolejbusy-uvod

Ať už vás zajímá historie Československého železničního odvětví, současnost a budoucnost trolejbusů a nebo vás prostě fascinuje veřejná doprava, dnešní knižní tipy jsou přesně pro vás! Podíváme se hned na dvě nové publikace, které se hromadné dopravě v Čechách věnují.

Životní osudy na stránkách knih

Biografie-pro-kazdeho

Životní cesta každého z nás je jiná, zcela jedinečná. Přesto občas nemusí být od věci inspirovat se u druhých, zvlášť když jde o významné osobnosti, které dosáhly již mnohého. Jak už asi tušíte, dnes se podíváme na knížky, které popisují životní osudy jiných.

Objevte nové světy

463984_around_the_world_2

Svět se v posledních měsících převrátil naruby. Ten svět, který vnímáme okolo nás, ale není jediný, který existuje. Dnešní knihy nás přenesou do světů, které existují velice blízko nás, ale zároveň je často vnímáme jako nedosažitelné či nepochopitelné.

Recenzia: Bohuslav Litera: Od Stalina ke Gorbačovovi (Mezinárodní postavení a politika komunistické supervelmoci 1945–1991)

odstalina-nahled

V januári 2019 vyšla vo vydavateľstve Dokořán s.r.o. veľmi pozoruhodná publikácia, ktorá vyplnila biele miesto na českom a slovenskom knižnom trhu. Problematika medzinárodného postavenia a politiky Sovietskeho zväzu ako superveľmoci nebola doposiaľ komplexne spracovaná.

Tajemství času

Rad casu

Čas – všichni víme, co znamená, ale vysvětlit ho, to už je horší.  Italský teoretický fyzik se ve své nejnovější knize zabývá tímto fenoménem a dochází ke zjištění, že tajemství času se možná skrývá přímo v nás samotných. Začtěte se do jeho výpravné teorie.

Pojďme přírodě a zdravému životnímu stylu naproti

zdravi

V současné době si mnoho z nás znovu hledá cestu k přírodě. Dnešní tipy se vám tak mohou opravdu hodit. Představíme vám knihy, které přibližují jak přírodu, tak i zdravý životní styl, témata, která jdou neodmyslitelně ruku v ruce.

Detektivní příběh pro chytré hlavy

Kufrik matematickych zahad profesora Stewarta

Že vás matematika nudí? Britský popularizátor tohoto oboru vás ve své detektivně laděné knize přesvědčí o tom, že matematika umí být i zajímavou a napínavou vědní disciplínou.

Pro nadšené badatele

chemia-matematika-uvod

Chystáte se na maturitu z chemie anebo máte chuť v karanténě stimulovat svou mysl uchvacující historií matematiky v hudbě a hudby v matematice? Ať tak či onak, bez knih, které si dnes představujeme, se neobejdete.

Jak sítě formovaly naši společnost

Vez a namesti

Co mají společného tiskařský lis a Facebook? Skotský historik Ferguson ve své provokativní knize vysvětluje (mimo jiné) analogie mezi společenskými sítěmi v dějinách a internetovými sociálními sítěmi v současnosti.