Nakladatel: Cosmopolis

Související články

Historické inspirace pro romány

Historicke-romany

V dnešních knižních tipech najdete pět knih, které spojuje jedno společné téma: jejich autoři nalezli inspiraci v historii. Těšit se můžete na první díl nové trilogie Juraje Červenáka či na nový román holandské autorky Simone Van der Vlugt.

Zasoutěžte si o důkaz, že život není černobílý

sli-dva-sel-sam-perex

Přestože si myslíme, že bychom se i v těžké chvíli uměli rozhodnout správně, mohou nastat situace, kdy si uvědomíme, že to není tak jednoduché a svět není černobílý. Bruno a Žanek se o tom přesvědčí, když jejich bezstarostný život naruší „velké dějiny“.

Získejte mrazivý příběh z gymnázia

soutez-ja-smrt

Na partičku nesourodých teenagerů padne podezření na nedávný vandalismus ve škole. Mají ho skutečně na svědomí? A jakou souvislost má vyplavený záchod s vraždou studentky Julie? Opravdu by dokázali mladí chladnokrevně zabíjet?

Začalo to ve stánku…

stanekspolibkynahled

Mám ho ráda, nebo ho miluju? Na tuto otázku si musí odpovědět Rochelle, která úplně poprvé padla rovnýma nohama do vztahu s vyhlášeným holkařem, který nejde pro ránu daleko…

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. září 2022

nenechte_si_ujit

I příští týden se v různých koutech naší země konají literární akce. A na co se můžete těšit? Třeba na autogramiádu Barbory Koutné, autorské čtení Boženy Neumanové či křest nejnovější knihy spisovatele Štěpána Javůrka. Vybere si tak úplně každý.

Zahrajte si o životní lekci pro rozmazlenou blondýnu

holka_pres_palubu

Piper Bellingerová byla zvyklá, že jí její otčím splní každé přání a koupí jí vše, na co si ukáže. Jenže když se party na střeše zvrtne, přeteče pohár jeho trpělivosti a ji i její sestru pošle na druhý konec pobřeží, aby se postaraly samy o sebe. Zvládnou to?

Hádankový vrah

vrazda-s-napovedou-nahled

Vrah dává policii hádanky. Když je rozluští včas, mají šanci zachránit oběť. Bohužel je však vždycky o krok napřed. Kdo ho zastaví?

Romány o vztazích a nových začátcích

tipy uvod

Dnes vám nabídneme hned pět nových knižních titulů. Romány, které jsme pro vás vybrali, spojuje jedno neměnné téma každé doby. Muži a ženy, přátelé nebo rodina, zkrátka a dobře ústřední linkou ve vybraných knihách není nic menšího než lidské vztahy.

Zasoutěžte si o vraždy skrývající šifru k dopadení pachatele

vrazda-s-napovedou-perex

Soudní lékařka Julie Schwarzová se vydává po stopě vraha, který se rozhodl zahrát si s policií zvrácenou hru. Pokaždé, když vyšetřovatelé nevyřeší důmyslnou šifru, zemře další člověk. Na kterém čísle se zastaví počet obětí?

Jsi tak mladej, jak velký máš plány!

Vanecek_Jsi tak mlady jaky mas plyny

Kdy je spisovatel začínající a kdy už zkušený? Souvisí to s mládím a věkem obecně? A kdy je člověk ještě mladý a kdy už ne a závisí to vůbec na věku?