Nakladatel: Cosmopolis

Nenechte si ujít v týdnu od 30. ledna do 5. února 2023

nenechte_si_ujit

Leden utekl jako voda a začíná únor. Na jaké literární akce se můžete těšit? Nenechte si ujít scénické čtení z cyklu LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, ověřte si své znalosti o spisovateli Rudolfu Těsnohlídkovi v soutěžním kvízu a navštivte výstavu zaměřenou na spisovatele Jaroslava Haška.

Získejte román vonící chlebem a skotským deštěm

stesti-voni-jako-chleba-perex

Mila si do Skotska přijela lízat rány a vzpamatovat se z nešťastné lásky. Obyvatelé malé vesničky však nejeví nejmenší zájem se s ní spřátelit. Alespoň do té doby, než začne péct chleba, jehož vůně přiláká sousedy a možná i novou lásku.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Leden se pomalu chýlí ke konci, ale na vás čeká ještě několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít představení knihy Všichni umřete, večer s Arnoštem Goldflamem, autorské čtení Evy Maškové či povídání o Jaroslavu Haškovi.

Thrillerový výběr na víkend

Zlocinna-patrani

V dnešních tipech vám představíme čtyři thrillery. Staňte se štvanou zvěří, nahlédněte do života ruských oligarchů, odhalte šílence, který ke svým hrůzným činům využívá IT, a zjistěte, jaké nové okolnosti starého případu překvapily novináře Bena Harpera.

Zahrajte si o svatbu zahalenou tajemstvím

soutez-vikend-plny-viny

Will se konečně po letech zamiluje a ihned se vrhá do svatby – spolu se svými nejlepšími přáteli se snoubenci vydávají do Portugalska, aby si řekli své ano. Je ale vše tak idylické, jak se jeví? Co Willova nastávající skrývá? Vrátí se domů všichni?

Současná románová tvorba

tipy 16.1. uvodni

Dnešní přehled horkých knižních novinek se věnuje současné románové tvorbě, z níž vždy po dvou patří knihy českým a zahraničním autorům. Sami si z našich tipů můžete vybrat knihu, která je vám tematicky nejbližší.

Romantika do mrazivých nocí

V_romantickem_ladeni

Dnes potěšíme všechny milovnice romantiky! Může být něco lepšího, než se v chladných dnech přikrýt teplou dekou a pustit se do čtení příběhu plného lásky a vášně? Přinášíme vám tipy hned na čtyři romány z pera osvědčených autorek!

Poslední šance

kamen-nuzky-papir-perex

Většina lidí si myslí, že své nejbližší dobře zná. Že znají například člověka, se kterým uzavřeli manželství a strávili několik let života. Jenže co když tomu tak není?

Vyhrajte humorný román o řešení manželské krize

pravdu-mam-prece-ja

Malinovi jsou manželé patnáct let a jejich soužití už dávno není tak růžové a láskyplné jako na začátku vztahu. Nechtějí však společné roky zahodit jen tak, proto se rozhodnou, že je čas vyhledat odborníka. Co jim poradí?

Ukázka z knihy Krabička vzpomínek (Kathryn Hughesová)

krabicka-vzpominek-perex

Dnes jsme pro vás připravili ukázku z nové knihy oblíbené autorky. Stoletá Jenny naváže kamarádský vztah se svou ošetřovatelkou Candice navzodory generačnímu rozdílu. Tyto dvě ženy si vzájemně rozhodně mají co nabídnout!