Nakladatel: Audiotéka.cz

Získejte případ rituálních vražd jako z nočních můr

popravci-perex

Případ zabití kněze, jehož tělo bylo vystaveno v jednom losangeleském kostele, by mohl být označen jako rituální vražda. Jenže to by mrtvých nesmělo přibývat. Co oběti sériového vraha spojuje, pojďte zjistit spolu s detektivem Robertem Hunterem.

Očima, ale především ušima

ocima-nahled

Od března až do května nás všechny nenadále zaskočila pandemie a hlavně různá restriktivní opatření, která s ní souvisela. Snad i proto je v dnešní rubrice většina titulů převážně v audio verzi. Ta se totiž dala stahovat bez omezení. Pokud vás dnešní recenzní postřehy zaujmou, pak v souvislosti s podporou malých nakladatelů a knihkupců doporučuji pořídit knihy tištěné.

Zoufalství

Nesbo_Nuz_audio

Ani ten nejotrlejší vyšetřovatel nezůstane chladný před smrtí, zvlášť když se obětí stala osoba jemu nejbližší. Tato situace člověka nezbytně přivede na křižovatku. Propadne se do deprese a sebelítosti, nebo se s co nejchladnější hlavou vydá po stopách pachatele?

Získejte příběh o násilí, které se dědí

v-rouse-berancim-audiokniha-perex

Podle sousedů to byla šťastná rodina, přesto otec vzal do ruky zbraň a zavraždil děti, manželku a nakonec i sám sebe, a to navíc na Štědrý den. Lauri Kivi se o případu rozhodne napsat reportáž a zjišťuje, že se vše možná odehrálo úplně jinak.

Získejte nástin možné budoucnosti lidstva

homo-deus-audiokniha-perex

Jaké výzvy čekají lidstvo v 21. století a co se stane, pokud lidskou pracovní sílu nahradí umělá inteligence? Nejen to se dozvíte v nové audioknize, jejíž předlohu napsal izraelsky historik Yuval Noah Harari. Tentokrát se zaměřil na budoucnost.

První letošní Očima

ocima-sefradaktorky-nahled

Očima šéfredaktorky je tentokrát plné tipů na krimi romány, z nichž vybočuje pouze druhý díl sebraného blogu Martina Selnera. Také přichází v delším odstupu, neb přelom roku byl jeden velký kalup. Nicméně času na poslech audioknih bylo dost, tak se s vámi o své postřehy určitě budu dělit i v dalších článcích…

Vyhrajte tajemství úspěchu společnosti Apple

silene-jednoduche-audiokniha-perex

Společnost Apple dokázala prorazit a dostat své produkty na přední příčky v prodeji i bez křiklavých obalů a složitých reklamních kampaní. Právě tato posedlost jednoduchostí ji totiž odlišuje od konkurence. Inspirujte se krásou jednoduchosti!

Získejte pohled skrz mříže, za kterými vládne zlo

amnestie-audiokniha-perex

Zaposlouchejte se do thrilleru inspirovaného vězeňskou vzpourou, ke které došlo v roce 1990 v Leopoldově. Špinavé kšefty, války mezi trestanci a šikana ze strany dozorců nebyla nic oproti peklu, které zde rozpoutala prezidentská amnestie.

Vyhrajte vstupenku do světa Woodwalkerů

Woodwalker_Caragova promena

Carag se narodil jako puma, ale protože on i jeho rodina jsou Woodwalkeři, mají zvláštní moc – mohou střídat zvířecí a lidskou podobu. Možná proto Caraga svět lidí tolik přitahuje, až se rozhodne zkusit v něm žít. A právě tehdy se dozví o škole Lízy Clearwaterové.

Zahrajte si o cestě do města posledních přeživších

evoluce-vez-zajatcu-perex

Lucie a její přátelé se ocitli ve světě, který se absolutně liší od toho, na který byli zvyklí. Při své cestě narazí na město přeživších, které jim však namísto odpovědí přinese pouze další otázky. Jak je možné, že se lidstvo vrátilo ve vývoji zpět?