Dějiny a doba postfaktická

Eseje, úvahy, glosy

zobrazit info o knize
Nakladatelství Maraton
Vydáno   4/2022
ISBN 978-80-88411-04-8
Vydání 1.
Počet stran 224
Vazba brožovaná
Formát 146×205
Doporučená cena 298 Kč

O knize

Igor Lukeš tematizuje české dějiny 20. století s jejich katastrofami a mýty a dnešní politické problémy u nás, v USA a Rusku. Prosazuje západní liberální hodnoty a varuje před počínáním těch, kteří lžou, popírají fakta a vytvářejí tak „dobu postfaktickou“.
Lukeš nezastírá, že je aktivním obhájcem a stoupencem západních liberálních hodnot, jako je svobodomyslnost, tolerance, úcta k pravdě, respekt k druhým, slušnost a lidskost, a neváhá jasně pojmenovat počínání těch politiků a veřejných činitelů, kteří otevřeně a bezostyšně lžou, popírají fakta a vytvářejí tak „dobu postfaktickou“.
Kniha je výborem z autorových historických esejů, politických komentářů a úvah o současném světě z let 2004–2021. Tematicky jsou texty rozděleny do několika oblastí, v nichž autor mapuje éru Obamova a Trumpova prezidentství, putinovské Rusko, českou státnost, studenou válku, tajné služby a politické ideje. Vedle poznání a kritických postřehů přináší četba díky autorovu stylu a nasazení také značný čtenářský a emocionální zážitek.

Doporučení:
Share

Související články