Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Tomáš a kouzelný medvěd

náhled obálky
Konec aukce: 29. 5. 2024 v 20:00:00
Běžná cena: 290,- Kč
Vydraženo za:

140,- Kč

Poslední příhoz:Lenzie

Aukce již byla ukončena!

Fantazijní příběh o útěku z ledového království samoty na zádech laskavého medvěda. Příběh o přátelství mezi Lindou a Tomášem – chlapcem s Aspergerovým syndromem – mluví i o tom, že nikdo nechce být sám a že s trochou trpělivosti a kreativity je možné získat skvělého kamaráda.

Přátelé Tomáš a Linda ze 4. C z horské vesnice Srní nemohou být více odlišní: Tomáš s Aspergerovým syndromem miluje přírodní vědy a nesnáší přestávky, Linda má ráda zvířata a často chodí s hlavou v oblacích. Spojuje je bohatý vnitřní svět, intenzivní prožívání a výlety do světa snů. Autorka prostřednictvím živých dialogů a citlivých popisů představuje odlišné způsoby myšlení a komunikace dvou různých charakterů. Pomocí akčního příběhu nenásilně vysvětluje čtenářům, v čem se liší děti s Aspergerovým syndromem, jak vnímají realitu, jaké mají potřeby a preference.
Do světa fantazie se Tomáš s Lindou přesouvají nejen ve dne, ale především v noci prostřednictvím knih uložených pod polštářem. Společně se vydávají do poetické zimní krajiny za medvědem Björnem a sobem Magnusem, kterého jako laskavého průvodce pro Tomáše do knihy přikreslila všímavá Linda. Díky snovému prožitku se Tomáš lépe vyrovnává s výzvami reálného života jako naučit se bruslit nebo zúčastnit se maškarního plesu.

Poštovné 85 Kč.

Přečtěte si více o knize Tomáš a kouzelný medvěd

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Lenzie 140 29. 5. v 10:15:59