Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Bohemia a Albion

náhled obálky
Konec aukce: 25. 3. 2024 v 20:00:00
Běžná cena: 349,- Kč
Vydraženo za:

168,- Kč

Aukce již byla ukončena!

Autor knihy Bohemia a Albion, Milan Jakobec, sloužil čtyři roky ve Velké Británii jako český diplomat, v roce 1997-1998 jako vedoucí zastupitelského úřadu v Londýně ve funkci chargé d´affaires. Kniha je psaná neobyčejně čtivým a lehkým jazykem a dala by se nazvat causerií – tedy sledu příhod
a situací, se kterými si člověk na místě musí umět poradit. Dozvíte se jak se proměnit se v podložku, na které premiér Klaus vpisuje věnování do svých knih, jak vysvětlit Britům, že Češi jsou i nejsou Bohemians nebo jak dodat na královský rybník české pelikány. Knížka obsahuje řadu informací o britsko-českých vztazích, kterých se vám v historických publikacích či bedekrech nedostane. V několika zábavných příbězích autor přibližuje práci českého diplomata v Londýně. Hlouběji se zabývá přelomovým obdobím sblížení obou zemí za prezidenta Václava Havla, kdy se konala jediná oficiální návštěva britského monarchy v České republice, kdy česká fotbalová jedenáctka bojovala v památném finále ve Wembley o titul evropského šampiona a kdy Londýn truchlil za Lady Dianu.
Další část knihy je věnována portrétům osobností, které v historii zásadně přispěly k rozvoji česko-britských vztahů a portrétům významných českým krajanům, které autor v Anglii poznal. Knihu uzavírá seznam všech Češek a Čechů vyznamenaných Řády Britského impéria spolu s medailony některých z nich.

Poštovné 85 Kč.

Přečtěte si více o knize Bohemia a Albion

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Bohemia a Albion za velmi příznivou cenu