Tři příběhy o vzpouře, hrdosti, samotě a lásce

rtenky
Mezi čtenáře se dostává v pořadí již čtvrtá kniha z nově vznikající Zlaté edice nakladatelství Jota, která přináší prozaická díla současných renomovaných autorů z celého světa – Tři mocné ženy.

Sbírka novel Tři mocné ženy vypráví ve třech příbězích o silném vzdoru hrdinek a o jejich snaze uchovat si důstojnost v patriarchální společnosti.
Kniha zaujme již od prvních řádků svým poetickým stylem. Příběhy jsou obestřené tajuplnou atmosférou, kdy je čtenář udržován neustále v mírném napětí, pravda je odhalována postupně a na povrch vyplouvají překvapivá odhalení.

Autorka, Marie NDiaye (nar. 1967), dcera Francouzky a Senegalce, publikovala svou první knihu již v sedmnácti letech. Je autorkou několika románů a divadelních her — jednu z nich uváděla v roce 2003 prestižní scéna Comédie Française.
Za předchozí román Rosie Carpe (Róza Kaprová) získala Marie NDiaye v roce 2001 Prix Femina.
Podle Le Monde má dílo vzrušující a závratný děj, elegantní a vytříbený jazykový styl, v nichž spočívá jeho síla a působivost.

Román získal v roce 2009 vrcholné francouzské ocenění literatury — Goncourtovu cenu.

Román Tři mocné ženy od Marie NDiaye je opěvován jak literárními kritiky, tak i širokou veřejností. Výborná kniha, velká spisovatelka a nejvýznamnější francouzské literární ocenění.
– LA LIBÉRATION

Vzrušující a závratný děj, elegantní a vytříbený jazykový styl, v tom spočívá síla a působivost celého triptychu.
– LE MONDE

Síla. Takovým slovem by bylo možné vystihnout podstatu díla. V novém románu od Marie NDiaye se snoubí elegance a líbeznost slova spolu s takřka nemravnou šíří introspektivních záběrů. Na literárním poli skutečná trefa do černého.
– EVÈNE

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTři mocné ženy
Tři příběhy o vzpouře, hrdosti, samotě a lásce

Marie NDiaye

Jota

Napsat komentář