Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. května 2011

192_big
Ve druhém květnovém týdnu se můžou milovníci historie těšit na setkání s autorem knihy o Karlu IV. a pro zájemce o nové písmo Comenia skript je připravena beseda na toto téma. Čeká nás také křest knihy, která byla sestavena z výsledků soutěže Hledá se autor bestselleru a především o víkendu začíná veletrh Svět knihy v Praze…

Vladimír Kavčiak ve své knize Podvod Karla IV. nepopisuje fakta, která známe všichni z hodin dějepisu, ale snaží se najít odpovědi na spoustu zneklidňujících otázek kolem osobnosti českého krále a císaře římského. Vyprávění je pojato z netradičního úhlu a jistě potěší všechny milovníky literatury faktu. Křtu této knihy se zúčastní Ladislav Frej jako její kmotr, ukázku přednese Richard Trsťan, zazpívá a na kytaru zahraje Dušan Malota.
Křest knihy Vladimíra Kavčiaka Podvod Karla IV. spojený s autogramiádou se koná v Praze, v Paláci knih Neoluxor v pondělí 9. května 2011 od 16,30 hodin.

Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, kterou vyhlásilo nakladatelství Fragment už zná výsledky a na jejich podkladě byla vydána kniha Hledá se autor bestselleru- Povídky 2011. Její křest proběhne v Praze těsně před začátkem veletrhu Svět knihy. Akce se zúčastní samozřejmě i autoři vítězných povídek a kmotr knihy, kterým se stane Zdeněk Svěrák. Na akci bude přítomna i ředitelka Centra Paraple PhDr. Alena Kábrtová.
Křest knihy Hledá se autor bestselleru – Povídky 2011 se uskuteční ve středu 10. května 2011 od 16 hodin v Praze, v paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí.

Nové písmo Comenia skript je hodně diskutované a tak všichni, kteří se o něm chtějí dozvědět ještě něco bližšího, mají možnost se zúčastnit přednášky učitelky Romany Malé, která proběhne v pobočce Městské knihovny v Praze ve Vršovicích. Toto specificky navržené „české školní písmo“  je vytvořeno jako cesta ke kvalitnějšímu čtení, psaní, myšlení a vzdělávání v informační společnosti. Písmo začalo testovat čtyřicet prvních tříd z celé naší republiky v pilotním projektu Ministerstva školství. Přednáška je sestavena ze zkušeností v ZŠ Karla Čapka v Kodaňské ulici v Praze 10.
Beseda o písmu Comenia skript proběhne ve středu 11. května 2011 od 17 hodin v Praze, v pobočce MK ve Vršovicích.

V Praze ještě zůstaneme a zamíříme do obchodního centra Arkády Pankrác, kde své fanoušky přivítá na konci týdne náš zřejmě nejúspěšnější autor Michal Viewegh. Představí svou novou knihu Další báječný rok, která je koncipována formou deníku. Mimořádně zajímavé autorovy deníkové záznamy z roku 2010, ve kterých čtenář nahlíží do soukromí a myšlenek známé osobnosti. Na rozdíl od knihy Báječný rok, deníku roku 2005, byl tento pro autora rokem klidným a velmi úspěšným, pracovně se mu velmi dařilo. Viewegh se sám hodnotí sebeironicky, a zároveň se neváhá chválit, mnohé na sebe prozradí a nebrání se ani velmi osobní výpovědi o intimních věcech.
Autogramiáda Michala Viewegha se koná v Praze, v obchodním centru Arkády Pankrác ve čtvrtek 12. května 2011 od 17 hodin.

Obdivovatelé fantastiky si přijdou na své na studentsko- vědecké konferenci Fantastická literatura – světy za zrcadlem, která se koná v Brně. Fantastická literatura je doposud tématem na akademické půdě většinově opomíjeným, zúženě vnímaným buďto jako podkategorie příběhů s tajemstvím nebo ztotožňovaným se science fiction, fantasy a hororem. Cílem je povzbudit diskuzi o fenomén fantastické literatury.
Konference na téma Fantastická literatura – světy za zrcadlem se uskuteční v pátek 13. května 2011 v Ústavu české literatury a knihovnictví FF MU v Brně.

A na závěr nebude chybět pozvánka na 17. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy, který se uskuteční na sklonku tohoto týdne. Svět knihy Praha je největším knižním veletrhem v České republice s doprovodným literárním festivalem. Během 4 dní se mohou návštěvníci seznámit s takřka kompletní českou produkcí, především beletrie, ale zároveň i publikační činností například řady univerzitních nakladatelství. Celkem se na veletrhu prezentuje na 500 vystavovatelů z více jak 30 zemí a regionů celého světa.
17. ročník veletrhu Svět knihy proběhne v Praze ve dnech 12. – 15. května 2011 na pražském Výstavišti.

Nevybrali jste si? Zkuste se podívat také do našeho kalendáře akcí, kde pro vás pravidelně doplňujeme literární akce.

Doporučení:
Share

Napsat komentář