Knižní tipy 21/2011 – Skutečné příběhy

muchomurka
Máte-li rádi skutečné příběhy skutečných lidí, nechte se inspirovat našimi dnešními tipy. Nečekejte příběhy osobností showbyznysu. Tyto knihy jsou plné neobyčejných osudů vesměs obyčejných lidí. Výjimku tvoří novomanželé zpoza kanálu La Manche.


Když už jsem snad nejslavnější manželský pár posledních dnů zmínila, začneme knihou, která je věnována právě Princi Williamovi a jeho ženě Kate.

William & Kate – Příběh lásky (Robert Jobson)
Kniha o britském korunním princi a jeho (tehdy ještě) nastávající z pera nejznámějšího královského zpravodaje zachycuje vztah prince Williama a Kate Middletonové od seznámení na univerzitě přes rozchod až k zasnoubení v Keni.
Nechybí barevná fotografická příloha.
Knihu můžete do 20.5.2011 vyhrát v naší soutěži.

 

Ostatní tituly už nejsou tak romanticky laděné. Najdete mezi nimi příběhy o boji o holý život i o svobodu či zachování psychického a fyzického zdraví.

Drama chilských horníků (Jonathan Franklin)
33 mužů, 69 dní, 688 metrů pod zemí
Autor zachycuje drama chilských horníků, které sledoval celý svět, formou reportáže o osucech zavalených horníků i jejich rodin. Barvitě líčí podmínky v dole i postup záchranných prací.
Z každé prodané knihy jde část tržby ve prospěch Nadace policistů a hasičů.
I tuto knihu semůžete pokusit vyhrát v soutěži, která poběží až do 20. května.

 

Než odejdu navždy (Marie-Laure Picat)
Skutečný příběh ženy, který obletěl a dojal celý svět
Osobní zpověď matky čtyř dětí, která ví o tom, že brzy zemře, a v čase, který jí zbývá, hledá svým dětem novou rodinu, přičemž naráží na administrativní překážky, jimž se musí postavit čelem.

 

Každý umírá sám (David Howarth)
Jedná se o příběj norského odbojáře, který se odehrál za 2. světové války. Jan Baalsrud jako jediný člen skupiny odbojářů uprchl z německého zajetí. Ocitá se v neznámém prostředí bez vybavení a jídla a přes veškeré nástrahy se i bez mapy a znalosti terénu snaží dostat do sousedního Švédska.

 

Dlouhá cesta (Slavomir Rawicz)
Příběh byl hlavní inspirací k natočení filmu Útěk ze Sibiře. Ústřední postavou je polský důstojník, který si od roku 1939 prošel peklem na zemi. Přežil brutální výslechy, Lubjanku i tříměsíční transport na Sibiř, odkud se mu podařilo uprchnout. To je ovšem pouze začátek pekelné pouti za svobodou.
Chcete-li touto knihou obohati svojidomácí knihovničku, zkuste si ji vydražit do 8. května v aukci za přijatelnou cenu!

 

Miral
Předloha pro stejnojmenný film režiséra Juliana Schnabela z roku 2010
Hlavní hrdinkou knihy je dívka Miral, která se angažuje v boji za palestinskou věc. Autorku nezajímá jen palestinsko-izraelský konflikt, soustředí se především na osudy žen.
Také o tento román můžete do 20. května zabojovat v soutěži.

 

Nic vážného
Román je osobní zpovědí ženy, která po rozvodu propadne depresi a postupně i závislosti na psychotropních látkách.

 

Na vlastní kůži
Skutečný příběh o návratu z pekla prostituce a drog. Autobiografický příběh dívky z tzv. normální rodiny, která se dostane do spárů drogové závislosti a prostituce.
Knihu můžete do 9. května vybojovat v aukci.

 

Na vlastní pěst
V tomto pokračování autobiografické knihy Na vlastní kůži se Kate snaží začít znovu. Ale jak se zdá, ani zpřetrhání vazeb se starým životem nepomáhá vytěsnit vzpomínky a nový začátek je mnohem složitější, než čekala.
Zkuste si tuto knihu pořídit levně v aukci, která poběží až do 10. května.

 

Pestrostíni a netopýři
Autor zve čtenáře do svého autistického světa a nabízí tak nevšední pohled na život lidí postižených Aspergerovým syndromem.

 

Vybrali jste si? Pokusíte se zabojovat o některou z knih, které lze vyhrát či vydražit? Prozradíte nám, která to bude?

Doporučení:
Share

Napsat komentář