Knižní tipy 19/2011 – Bylinky a zahrádka

bylinky
Jarní sluníčko už dávno přitáhlo k pilné práci na záhoncích a zahradách spoustu nadšenců. Právě pro ně jsou určeny dnešní knižní tipy. Supluje-li vám zahradu pár květináčů s bylinkami na okenním parapetu, nezoufejte, i vy si dnes přijdete na své. Ostatně tipy na zajímavé čtení máme i pro milovníky léčivých bylin, kteřé práce s hlínou vůbec neláká.

Tři publikace pro zahrádkáře, kteří jsou odhodlaní vydobýt si své výpěstky bez chemie a získat vlastní BIO produkty, vyšly v ediční řadě BIO zahrada – zdravě a bez chemie:
Sázení, zalévání, hnojení (Bob Flowerdew)
Výsev, výsadba, zálivka a výživa rostlin jsou čtyři oblasti, v nichž se může osvědčit známé rčení “Chybami se člověk učí”.
Za základ úspěchu autor považuje svědomitou starost o dohled nad rostlinkami od samého začátku. Radí, jak sít, sázet, jakou zálivku zvolit a jak správně rostliny přihnojovat, aby sklizeň nebyla zklamáním.
Knihu můžete do 21. dubna 2011 získat levně v aukci.

Kompost

(Bob Flowerdew)
Získejte z odpadu z kuchyně i ze zahrady cenné přírodní a ekologicky čisté hnojivo. Naučíte se založit správně kompost a pracovat s ním tak, aby byl vaší zahrádce vydatnou posilou.
Knihu můžete do 23. dubna 2011 získat levně v aukci.

Jak na plevel bez chemie (Bob Flowerdew)
Snad každý zahrádkář sní o světě bez plevele a snaží se jej vymýtit alespoň ze své zahrady. Patříte-li k těm, kteří však neradi sahají po chemických prostředcích, otevřete tuto knihu. Najdete v ní řadu rad, jak se plevele zbavit i bez úmorného pletí.

V nedávno vyšly pro vášnivé zahrádkáře také tyto tituly:
Řez ovocných dřevin (Tomáš Nečas a kolektiv), Účinná ochrana zahradních plodin (Josef Horák, Jaroslav Rod), Rok v zahradě – 2. vydání (Radka Procházková, Marcela Novotná)

Pokud se rozhodnete místo sadaření nebo pěstování zeleniny věnovat svoji pozornost léčivým bylinám, najdete plno užitečných rad v těchto publikacích:

Vypěstujte si vlastní léky (James Wong)
Pusťte ze řetězu léčivou sílu bylin a přirozenou cestou mírněte symptomy každodenních potíží.
Kniha poradí, jak připravit různé masti, krémy, čaje, gely a další léky na všelijaké problémy a bolesti. Druhá část je věnována stovce léčivek, z nichž si většinu zvládne vypěstovat každý.
Publikace je bohatě doplněna barevnými fotografiemi.

Pěstujeme bylinky v bytě (Stephanie Hauschild)
Útlá brožurka plná rad, jak pěstovat nejoblíbenější bylinky i na okenním parapetu. Dozvíte se, odkud každá z 21 zvolených bylin pochází, jak ji pěstovat i jak ji využít v kuchyni.
Doplněno barevnými fotografiemi.
Knihu můžete do 20. dubna 2011 získat levně v aukci.

Léčivé rostliny od A do Z (Helen Farmer-Knowlesová)
Podrobný přehled květin, stromů a plodů s uzdravující silou
Nejedná se o klasický atlas léčivých rostlin, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Publikace obasahuje na 400 barevných vyobrazení. Kromě fotografií a popisů více než 80 léčivých rostlin se dočtete také o jejich léčebných účincích. Kniha se rovněž věnuje dalším možnostem využití léčivých možností rostlin – najdete tu kapitolu o léčivé energii stromů, rostlinách pro spirituální léčbu nebo o Bachových květových esencích.
Knihu můžete do 22. dubna 2011 získat levně v aukci.

Zahradničíte? Pěstujete bylinky na zahradě nebo v květináči? Nebo v tomto směru raději spoléháte na výpěstky jiných?

Doporučení:
Share

Napsat komentář