Zasoutěžte si o cestu za snem jedné chudé švadleny

sen-o-sicim-stroji-perex
Mladá italská švadlena z románu Biancy Pitzorno má jediný sen – mít vlastní šicí stroj, díky kterému by se konečně stala nezávislou na bohatých paničkách, pro které doteď šila v jejich domech. Podaří se jí ho získat a mít lepší život?

Šicí stroj jako symbol nezávislosti

Na počátku minulého století žila v jednom italském městečku mladá švadlena, která docházela do bohatých rodin, aby tam šila a opravovala oblečení a prádlo. Sama se naučila číst a psát, zamilovala se do opery a milostných románů, ale jejím největším snem byl šicí stroj. Úžasný vynález, který by jí zajistil dobrý život a nezávislost.

Musí se ale spokojit s tím, že šije na strojích, které mají v bohatých domech, kam dochází. A zatímco svým zákaznicím mlčky bere míry a šije šaty, vyslechne vzrušující příběhy, které si dámy šeptem sdělují, pozná jejich sny a touhy i rodinná tajemství, která měla zůstat navěky utajena. Když se ale nakonec stane hrdinkou svého vlastního příběhu, musí rychle dospět a ze všech sil bránit svou svobodu ve světě ovládaném mocnými a bohatými.

 

Sen o šicím stroji

Autorka: Bianca Pitzorno

Vydalo: nakladatelství Cosmopolis
Překlad: Ilona Laužanská
Počet stran: 256
Vazba: pevná
Vydáno: 8/2023
ISBN: 978-80-271-3848-7

Přečtěte si více o knize Sen o šicím stroji, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cosmopolis.

Nakladatelský dům Grada, největší vydavatel odborné literatury, rozšířil v roce 2015 své portfolio o značku Cosmopolis. Tato značka vám přináší kvalitní světovou a českou beletrii. Nabízí všem čtenářům ty nejlepší knihy z celého světa, strhující příběhy, napínavá dramata, ale i romantiku a zábavu.

 

Vyhrajte knihu Sen o šicím stroji

Hlavní hrdinka románu Biancy Pitzorno je mladá švadlena, která se živí tím, že dochází do bohatých domácností a na jejich strojích jim opravuje prádlo a šije nové šaty. Přestože se tak dostane mezi zajímavé lidi a vyslechne si řadu vzrušujících příběhů a rodinných tajemství, jejím snem je něco jiného. Touží po vlastním šicím stroji, který v jejích očích znamená nezávislost. Splní se jí sen a ubrání v těžkých chvílích své dobré jméno?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Sen o šicím stroji vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Sen o šicím stroji
probíhá od 29. srpna do 11. září 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Sen o šicím stroji

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSen o šicím stroji

Pitzorno, Bianca

Cosmopolis, 2023

Napsat komentář