Jaké je to po padesátce?

padesatka uvodni(1)
Každé životní období s sebou přináší jistá úskalí. Ženskému přechodu mnohdy nebývá věnována taková pozornost jako například období puberty, je to tak ale správně? V knížce Lenky Kapsové se právě o tomto tématu můžete mnohé dozvědět…

Kniha téměř o všem, co trápí ženy kolem padesátky. Co se vám vybaví při slovním spojení „žena v přechodu“? Pokud zabrousíte na internet, abyste zjistili něco víc, dočtete se o návalech horka, osteoporóze a ztrátě libida. Ženy v tomto období však prožívají i mnoho dalších změn — a právě na ty se autorka Lenka Kapsová vyptávala svých kamarádek a vrstevnic. Jak se v tomto věku smiřujeme s proměnou vzhledu? Co pro nás ve zralém věku znamená krása? Co s naším tělem dělá vymizení menstruačního cyklu? Jsme stejné jako naše matky? Dokážeme své dospívající děti nechat vyletět z hnízda? Jak vypadá sexuální život po padesátce? Jaký význam má v tomto věku tvořivost a víra? Pečlivě poskládané úryvky z rozhovorů, propojené osobními komentáři a autorčiným vyprávěním, vytvářejí čtivý příspěvek k důležitému, ale často opomíjenému tématu.

Padesátka

Čím žijí ženy v období přechodu
Autorka: Lenka Kapsová

Počet stran: 230
Vazba: brožovaná
Formát: 135×210 mm
ISBN: 978-80-275-1592-9
Doporučená cena: 449 Kč

Knihu Padesátka vydalo nakladatelství Host.

Ukázka z knihy

Jsem vyčerpaná a podrážděná. Mám citlivá prsa. Každým dnem čekám menstruaci, ale ona nepřichází, dávám tomu pár dnů, jenže uplynou dva týdny, pak tři, a pořád nic. Je mi čtyřicet sedm, co to může znamenat? Jsem už v přechodu? Nebo nejsem nedejbože těhotná? Je to ještě možné? V tomhle věku může být dítě postižené. Co si počnu, když potrat je pro mě nepřijatelný?

K dispozici je i kompletní ukázka.

O autorce

Lenka Kapsová (*1971) pochází z Prahy. Vystudovala anglistiku a bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, pracuje jako překladatelka a učitelka angličtiny na střední škole. Od roku 2014 píše sloupky do rubriky „Ztraceni v jazyce“, která je součástí přílohy Orientace Lidových novin.

Zdroj informací: Host


Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePadesátka
Čím žijí ženy v období přechodu

Kapsová, Lenka

Host, 2023

Napsat komentář