Zasoutěžte si o návod, jak vraždit všímavě

vrazdi-vsimave-perex
Björn Diemel patří mezi úspěšné právníky, ale jeho kariéra mu zároveň ruinuje osobní život. Dojde to až tak daleko, že se Björn uvolí k návštěvě kouče všímavosti. Přes počáteční skepsi mu nakonec kurz mindfulness změní život, i když jinak, než si myslel.

Život pod kontrolou

Právník Björn Diemel se stará o to, aby se mizerové nedostali do takového průšvihu, jaký by si zasloužili. Ve své profesi je třída, ovšem takový úspěch není zadarmo. Za život v přepychu platí Björn neustálým stresem – den má příliš málo hodin, nedokáže vypnout, jeho žena Katharina mu leze na nervy a svoji dceru téměř nevidí. Katharině už ale s manželem dochází trpělivost, a tak se Björn rozhodne zkusit poslední zoufalý krok – vydá se za koučem mindfulness neboli všímavosti.

Ačkoli Björn považuje všímavost jen za další odvar pochybného ezoterického čaje, pro záchranu rodiny je ochoten udělat cokoli. A po několika sezeních zjistí, že mu všímavost opravdu pomáhá dostat život pod kontrolu. Má to však jeden háček – Björnův mandant, podezřelý například z daňových úniků, zpronevěr či ublížení na zdraví, se s poklidným životním stylem příliš neslučuje. A proto je třeba začít vraždit. S láskou a bez jakéhokoli hodnocení. Prostě všímavě.

 

Vraždi všímavě

Autor: Karsten Dusse

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Dagmar Heeg
Počet stran: 360
Vazba: pevná
Vydáno: 9/2022
ISBN: 978-80-275-1111-2

Přečtěte si více o knize Vraždi všímavě, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou – publikace věnované zejména historii, sociologii, filmové vědě i dalším oborům. V posledních letech se výrazně rozšířila řada překladové beletrie, ale nově zde našla přístřeší například i prestižní edice Česká knižnice s výbory z děl českých klasiků.

 

Ukázka z knihy

„Tak mi jmenujte pět důvodů, které mají co do činění s tím, že jste teď tady.“
Zhluboka jsem se nadechl. A pak jsem spustil.
„Den má příliš málo hodin, nedokážu vypnout, jsem přehnaně citlivý, vystresovaný, moje žena mi leze na nervy, svoje dítě téměř nevidím a stýská se mi po něm. A když pak mám jednou na dítě čas, jsem myšlenkami někde jinde. Žena si neváží mé práce, práce si neváží mě…“
„Neumíte počítat.“
„Prosím?“
„Devět z pěti důvodů jsou klasické příznaky přepracovanosti. Mohl byste popsat pár situací, ve kterých něco takového pociťujete?“ (str. 15)

 

O autorovi

Karsten Dusse (nar. 1973) je německý právník, moderátor, scenárista a spisovatel. Několikrát získal Německou televizní cenu a Německou cenu komedie. Je autorem tří populárně-naučných knih a v současné době se věnuje své úspěšné krimi sérii, které se jen v Německu prodalo přes milion výtisků. První část příběhu Björna Diemela vyšla pod názvem Vraždi všímavě (2019, česky 2022).
(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Vraždi všímavě

Život v přepychu není zadarmo a úspěšný právník Björn Diemel o tom ví své. Neustálý stres a chybějící čas na rodinu si začínají vybírat svou daň a manželce dochází trpělivost. Björn se proto rozhodne pro poslední zoufalý pokus o záchranu rodiny – vydá se na kurz mindfulness neboli všímavosti. Brzy si začíná uvědomovat, že mu kurz opravdu prospívá, ale s jeho novým postojem se příliš neslučuje případ, na kterém aktuálně pracuje. Proto se rozhodne pro radikální řešení – vraždu. Jak se dá zabít všímavě? To už si přečtěte v prvním dílu úspěšné krimi série od Karstena Dusseho.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Vraždi všímavě vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Vraždi všímavě
probíhá od 5. do 18. května 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 krimi romány Vraždi všímavě

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVraždi všímavě

Dusse, Karsten

Host, 2022

Zasoutěžte si o návod, jak vraždit všímavě - DISKUZE

Počet reakcí: 4
 1. tomkatze napsal:

  Dobrý den, vyhraná kniha Slavná místa Járy Cimrmana dorazila v pořádku, moc za ni děkuji, je pěkná

 2. hannah1112 hannah1112 napsal:

  Dobrý den, děkuji za knihu Kempiči. Už ji mám doma.

 3. cvmichal napsal:

  Dobrý den, dnes jsem si vyzvedl knihu Život svatých, vyhranou v únoru a chybou pošty zaslanou zpět. Děkuji Knihcentru Ostrava za jejich krásný přístup.
  cvmichal

 4. ilasan napsal:

  Dobrý den, kniha Vraždi všímavě dorazila. Moc děkuji

Napsat komentář