Jedinečný ostrov

tamtamy_casu_audio
Poznejte jedinečný ostrov – Novou Guineu – prostřednictvím audioknihy Tamtamy času, souboru zážitků a postřehů našich největších českých cestovatelských legend: Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda, Miloslava Stingla a Rudolfa Švaříčka. Vydejte se s nimi na výjimečnou cestu do tohoto exotického kraje.

V této audioknize se poprvé potkávají největší legendy českého cestování Jiří Hanzelka & Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl.
Tito proslavení cestovatelé publikují společně, aby přinesli co nejpestřejší zážitky z jedinečného ostrova Nové Guineji. Kromě příspěvků těchto největších es našeho cestování přináší audiokniha i rozsáhlý text Rudolfa Švaříčka o dobrodružných výpravách hluboko do nitra ostrova.
Každý z autorů je výjimečný, a tak audiokniha Tamtamy času nabízí jedinečné spojení osobitých pohledů na tento stále málo známý exotický kraj. Vzhledem k tomu, že počty zemí, které každý z nich navštívil, se počítají v desítkách, mají s čím srovnávat!

Tamtamy času (audiokniha)

Nová Guinea – svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje
Autoři: Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl, Rudolf Švaříček
Interpreti: J. Dušek, J. Potměšil, D. Bárta, J. Čvančarová a M. Bumbálek

Délka: 15 hodin 56 minut
Vazba: 2x CD
EAN: 0735745648681
Doporučená cena: 698 Kč

Audioknihu Tamtamy času vydalo nakladatelství Jota. Poslechněte si ukázku.

O autorech

Jiří Hanzelka (1920–2003) procestoval v letech 1947–1950 společně s Miroslavem Zikmundem v osobním automobilu Tatra 87 čtyřicet čtyři zemí Evropy, Afriky a Jižní Ameriky, v letech 1959–1964 dvěma vozidly Tatra 805 země Asie, Austrálie a Oceánie. Celkem projeli 83 zemí světa. Jejich 18 knih bylo přeloženo do 11 jazyků a vyšly nákladem cca 6,5 milionu výtisků. Po roce 1970 nesměli publikovat, některé knihy zůstaly v rukopisu nebo vyšly v ineditní edici.

Miroslav Zikmund (1919–2021) spolu s Jiřím Hanzelkou přespali na Cheopsově pyramidě, filmovali zrození sopky, projeli Núbijskou poušť, žili s ekvádorskými lovci lebek. Procestovali 112 zemí a teritorií celé planety, zdokumentovali svět. Pobývali v Africe, když zanikal koloniální systém, vynesli československou vlajku na Kilimandžáro, v konžském pralese navštívili Pygmeje. V legendární Tatře 87 urazili 111 000 kilometrů, vrátili se do komunisty zadrátované vlasti. Cestou po Asii a Oceánii zažili rovníkový „Neptunův křest“, hovořili s prezidenty, s Gagarinem i Hillarym, jako první projeli napříč Sovětským svazem, posunuli hranice možného. Působivou bilanci Zikmundových aktivit rozšiřuje precizně vedený osobní archiv, který tak zařazuje příběh jednoho muže do souvislostí téměř posledních sta let a do osudu celé historie naší republiky. Obdivuhodný příběh této osobnosti inspiruje už několikátou generaci. V roce 1968 odmítli okupaci i nastupující normalizační režim, na dvacet let se pak stali politicky nežádoucími osobami. Natočili 4 celovečerní filmy a 147 dokumentárních, napsali 700 rozhlasových a 300 novinových reportáží, prodali 6,5 milionu knih, jejich publikace patří mezi klenoty českého cestopisu. V roce 1993 získali za své celoživotní dílo Cenu E. E. Kische, v roce 1999 převzali z rukou prezidenta Václava Havla Medaili Za zásluhy II. stupně.

Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka jsou také autory cestopisů Legenda H + Z (Fenomén českého cestopisu – První cesta) a Legenda Z + H (Fenomén českého cestopisu – Druhá cesta).

Miloslav Stingl (1930–2020) byl významným českým cestovatelem, etnografem a spisovatelem. Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů. Působil v Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV, byl místopředsedou latinskoamerické společnosti. Celý život se věnoval literární tvorbě a pokračoval v badatelské a popularizační činnosti. Opakovaně pobýval v Americe, Austrálii a Oceánii. Vykonal 14 cest kolem světa. Na výpravách strávil přes 20 let, navštívil 150 zemí, domluvil se 17 jazyky včetně řeči papuánského kmene Kumu. Byl členem mezinárodních etnologických společností při UNESCO v Paříži. Severoamerický indiánský kmen Kikapú si ho zvolil za svého náčelníka. Vstoupil do rekordmanské síně slávy jako nejvydávanější český autor, dostalo se mu řady literárních ocenění. V září 2014 obdržel prestižní mezinárodní cenu Egona Ervína Kische za celoživotní dílo, o týden později stříbrnou medaili Senátu PČR. V roce 2015 obdržel cenu prezidenta Palauské republiky za propagaci země díky cestopisu Neznámou Mikronésií. V červenci 2015, 2016 i 2017 byl nominován na státní vyznamenání, medaili Za zásluhy. Nikdo před ním ani po něm nic podobného na cestovatelském a spisovatelském poli nedokázal. Kniha STINGL Miloslav. Biografie cestovatelské legendy získala cenu Magnesia Litera 2017 za nakladatelský čin. Napsal např. Tajemství indiánských pyramidOčarovaná HavajVúdú, zombie, karnevalyPoklady piráta MorganaIndiáni na válečné stezce a další.

Rudolf Švaříček (* 1962) je cestovatel a dobrodruh, jednatel CK LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Organizátor průzkumů extrémních oblastí (český prvovýstup na Carstensz) i řady úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežením na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik (Indonésie, Nová Guinea a Himálaj). Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy TAJEMNÁ INDONÉSIE – TAMTAMY ČASU a MAGICKÝ HIMÁLAJ s rekordní návštěvností. Už 13. sezónu moderuje pořad Cestovatelské středy v Národním muzeu.

Zdroj informaci: nakladatelství Jota


Nakladatelství JOTA vzniklo téměř před 24 lety a za tu dobu vydalo více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku vydávalo knihy zaměřené regionálně, ale po třech letech podstatně rozšířilo spektrum titulů. Nakladatelství publikujeme tvorbu českých autorů i překladovou literaturu.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTamtamy času (audiokniha)
Nová Guinea – svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje

Hanzelka, Jiří - Zikmund, Miroslav - Stingl, Miloslav - Švaříček, Rudolf

Jota, 2023

Napsat komentář