Pěstujte ovoce a zeleninu i na malém balkoně

Vyvysene zahony na balkone_uvodni
I když máte doma jen skromný balkon, můžete si na něm za pomoci tipů a rad zkušené blogerky Lisy-Marie Trauerové vypěstovat oblíbené ovoce, zeleninu i bylinky.

Máte k dispozici jen balkon, a přesto chcete sklízet zeleninu, ovoce a bylinky? Nezoufejte! I bez zahrady si můžete vypěstovat spoustu rostlin. Balkonová blogerka Lisa-Maria Trauerová názorně předvede, jak to v praxi úspěšně funguje. Na svém městském balkoně, který neměří víc než 10 m², pěstuje ve vyvýšených záhonech, které si sama vyrobila, víc než 50 druhů zeleniny, ovoce a bylinek. Vyvýšené záhony na balkoně jsou skvělé, protože i větším rostlinám, jako jsou cukety nebo rajčata, poskytují dostatek místa, půdy, vody a živin. Pokud rostliny ve vyvýšených záhonech vhodně zkombinujete, můžete prostor na balkoně optimálně využít a v létě sklízet zeleninu a ovoce. Pro ty z vás, kteří chtějí, aby to bylo snadné, jsou v knize uvedeny vzory, které se vyplatí napodobit.

 

Vyvýšené záhony na balkoně

Bohatá úroda na malém prostoru
Autorka: Lisa-Maria Trauerová
Přeložila: Magdalena Havlová

Počet stran: 111
Vazba: brožovaná
Formát: 171×240 mm
ISBN: 978-80-7670-098-7
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Vyvýšené záhony na balkoně vydalo nakladatelství Kazda.

 

Ukázka z knihy

Vyvysene zahony na balkone_ukazka2

Prohlédněte si celou ukázku.

 

O autorce

Lisa-Maria Trauerová je fotografka z Vídně, která miluje přírodu, je veganka a přímo uprostřed města si vytvořila zelenou džungli. Na svém balkoně o rozloze 10 m2 pěstuje více než 50 druhů zeleniny, bylinky, ovocné stromy a keře. Její vyvýšené mini záhony, květináče a závěsné truhlíky jsou plné rostlin, kterých každoročně přibývá. Vyrůstala s rukama zabořenýma do hlíny, o zahradničení se mnoho naučila od svých rodičů a prarodičů a v posledních letech k tomu přidala i spoustu vlastních zkušeností se zahradničením na balkoně.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství Kazda přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVyvýšené záhony na balkoně
Bohatá úroda na malém prostoru

Trauerová, Lisa-Maria

Kazda, 2023

Napsat komentář